О Арапском Језику

У којим земљама се говори арапски?

Арапски је службени језик у Алжиру, Бахреину, Коморима, Чаду, Џибутију, Египту, Ираку, Јордану, Кувајту, Либану, Либији, Мауританији, Мароку, Оману, Палестини, Катару, Саудијској Арабији, Сомалији, Судану, Сирији, Тунису, Уједињеним Арапским Емиратима и Јемену. Такође се говори у деловима других земаља, укључујући делове Сједињених Држава, Француске, Шпаније и Израела.

Каква је историја арапског језика?

Арапски језик има дугу и истакнуту историју која траје више од два миленијума. Сматра се да се језик развио из једног облика древних семитских дијалеката за које се верује да потичу са Арапског полуострва у 4.веку пре нове ере. Временом се овај језик проширио и на друге делове света, а жаришта његове употребе пронађена су у деловима Африке и Блиског Истока.
Језик је претрпео неколико значајних промена током својих раних година, не само доласком ислама у 7.веку нове ере и појавом Кур’ана. Ово је помогло обликовању језика, доносећи са собом неколико нових речи, фраза и граматичких конвенција, као и учвршћивање употребе класичног арапског језика.
Током векова од његовог ширења широм света, арапски је постао саставни део књижевности, где је коришћен за стварање безвременских дела поезије, филозофије и теологије. Недавно је усвојен и у многим научним дисциплинама, ослањајући се на своју богату историју као језик знања и елоквенције.

Ко је међу првих 5 људи који су највише допринели учењу арапског језика?

1. Абу ал-Касим аз-Захири (Ixx век) плодан граматичар, заслужан је за стварање бројних радова о арапском језику, укључујући Китаб Ал–Аин (књига знања), један од најранијих и најважнијих радова о класичној арапској граматици.
2. Ибн Кутаиба (828896 г.н. е.) утицајан аутор и научник, који је написао 12 – томни рад о арапској граматици и лингвистици под називом Китаб аш-Шир ва аш-Шу’ара (књига поезије и поетеса).
3. Ал-Џахиз (776869 г.н. е.) омиљени књижевни лик и историчар, у његовим радовима разматране су бројне теме од граматике до зоологије.
4. Ал-Халил ибн Ахмад (717791 г.н. е.) познати лингвиста и научник чији је лингвистички систем, коришћен у његовом Китаб Ал – Аин (књизи знања), широко прихваћен у VIII веку.
5. Ибн Мукаффа (721-756.Н. Е.) је познати преводилац и заговорник употребе народних језика, чији су радови укључивали преводе древних персијских дела на арапски језик.

Како функционише структура арапског језика?

Структура арапског језика заснива се на морфологији корена и слика. Већина речи у језику потиче од трослојног (тространог) корена, којем се могу додати различити гласници и сагласници како би се створиле нове речи са сличним значењем. Ови деривати укључују промену самогласника и сугласника и додавање префикса или суфикса. Ова флексибилност чини арапски невероватно богатим и изражајним.

Како научити арапски на најисправнији начин?

1. Пронађите квалификованог инструктора. Ако желите да научите арапски на најисправнији начин, најбољи начин да то урадите је да пронађете квалификованог инструктора који вас може научити. Потражите инструктора који има искуства у учењу језика и може вам помоћи да разумете граматичке структуре и нијансе језика.
2. Користите различите ресурсе. Иако је учење од инструктора најбољи начин да правилно научите језик, требало би да користите и друге ресурсе као што су књиге, онлајн курсеви, видео снимци на мрежи и аудио материјали. Ово ће вам помоћи да се упознате са језиком на неколико различитих начина и помоћи вам да боље разумете језик.
3. Редовно вежбајте. Једини начин да заиста течно говорите језик је редовно вежбање. Вежбајте писање, говор, читање и слушање на том језику. Покушајте да зароните у учење језика гледајући арапске филмове, разговарајући са изворним говорницима или слушајући арапску музику.
4. Заиста то учините на свој начин. Што више можете персонализовати свој процес учења, то боље за вас. Сазнајте које су најбоље методе за вашу врсту учења и прилагодите свој приступ језику у складу с тим.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir