Про Якутську Мову

У яких країнах говорять якутською мовою?

Якутською мовою розмовляють у Росії, Китаї та Монголії.

Яка історія якутської мови?

Якутська мова – тюркська мова, що відноситься до Каспійської підгрупи північно-західних тюркських мов. На ній говорять приблизно 500 000 людей у російській республіці Саха, головним чином у басейні річки Лена та її приток. Якутська мова має багату літературну історію, яка сягає першої письмової літератури середини 14 століття. Якутська література зазнала сильного впливу творчості суфійських поетів з Близького Сходу та Центральної Азії, а також російських письменників та авторів з імператорської Росії. Першими письмовими творами на якутській мові були релігійні тексти, включаючи переклади уривків з Корану та легенди про Юсуфа та Зулайха.
Перші оригінальні твори, написані якутською мовою, з’явилися наприкінці 19 століття: вірші, оповідання та романи, що розповідають про повсякденне життя якутського народу. Якутські письменники також почали досліджувати у своїх творах більш широкі теми, такі як боротьба з колоніалізмом, важливість традиційної сибірської культури та тяжке становище пригноблених народів регіону. У 1920-1930-х роках Якутська мова пережила літературний Ренесанс, очолюваний такими письменниками, як Юрій Чегерєв, Анатолій Кротов, Геннадій Титов та Іван Тазетдінов. У цей період різко зросла кількість книг, виданих якутською мовою, а також збільшилося використання цієї мови в урядових та адміністративних документах.
Сьогодні Якутська мова переживає відродження серед його носіїв, на ньому видається кілька нових газет і журналів. Також зростає інтерес до вивчення якутської мови за межами Росії, оскільки кілька університетів пропонують курси з цієї мови.

Хто входить в топ-5 людей, які зробили найбільший внесок у розвиток якутської мови?

1. Юрій Миколайович Винокуров-лінгвіст – історик і філолог;
2. Степан ГЕОРГІЙОВИЧ Островський-якутський поет, драматург, прозаїк і перекладач;
3. Олег Михайлович Бєляєв – якутський літературознавець і публіцист;
4. Лілія Володимирівна Багаутдінова – якутський фольклорист;
5. Килина ялинова Павлова-лексикограф і дослідник діалектології.

Як влаштована структура якутської мови?

Якутська мова належить до тюркської мовної сім’ї і є частиною Північно-Східної групи. Це аглютинативна мова, що означає, що вона використовує суфікси, які можна додати до слів для створення нових значень і форм. Якутська мова має високу флексію, що означає, що слова змінюють свою форму залежно від того, як вони використовуються у реченні. Іменники, займенники, прикметники та дієслова вимагають закінчень для позначення їх форми залежно від контексту.

Як вивчити Якутську мову найбільш правильним способом?

1. Візьміть примірник підручника якутської мови або керівництва для інструктора. Опрацювання уроків, наведених в цих матеріалах, – кращий спосіб оволодіти мовою досконало.
2. Практикуйте розмову та слухання. Найкращий спосіб вивчити будь – яку мову-практикувати її якомога більше, тому спробуйте знайти співрозмовника, з яким можна потренуватися.
3. Прочитайте матеріал, написаний якутською мовою. Це допоможе вам зрозуміти структуру та граматику мови.
4. Познайомтеся з культурою та історією якутів. Дізнатися більше про людей та їх спосіб життя може допомогти вам краще зрозуміти мову.
5. Дивіться і слухайте якутські ЗМІ. Існує безліч інтернет-ресурсів, включаючи радіопрограми та телевізійні шоу, доступні цією мовою.
6. Відвідайте Якутію. Провівши час в регіоні, Ви отримаєте можливість зануритися в мову і поспілкуватися з носіями мови.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir