Apie Afrikanų Kalbą

Kuriose šalyse kalbama Afrikanų kalba?

Afrikanų kalba daugiausia kalbama Pietų Afrikoje ir Namibijoje, o mažos kalbėtojų kišenės Yra Botsvanoje, Zimbabvėje, Zambijoje ir Angoloje. Ja taip pat kalba didelė dalis emigrantų gyventojų Australijoje, JAV, Vokietijoje ir Nyderlanduose.

Kokia yra afrikanų kalbos istorija?

Afrikanų kalba turi ilgą ir sudėtingą istoriją. Tai Pietų Afrikos kalba, išsivysčiusi iš olandų kalbos, kuria kalbėjo naujakuriai Olandijos Rytų Indijos kompanija tuo metu vadinamoje Olandijos Kyšulio kolonijoje. Jis turi savo šaknis 17 amžiuje, kai Olandų naujakuriai Cape Colony naudojamas Olandų kaip jų lingua franca. Jis išsivystė iš olandų kalbos tarmių, kuriomis kalbėjo šie naujakuriai, žinomi kaip Olandų Kyšulys. Tai taip pat turi įtakos malajiečių, portugalų, vokiečių, prancūzų, Khoi ir Bantu kalbos.
Iš pradžių kalba buvo vadinama “Olandų kyšuliu”arba” olandų virtuve”. 1925 m. ji buvo oficialiai pripažinta nepriklausoma kalba. Jo raidą galima suskirstyti į du etapus: sakytinę ir rašytinę.
Pradiniuose savo vystymosi etapuose Afrikanų kalba buvo siejama su žemu socialiniu statusu ir buvo vertinama kaip nežinojimo ženklas. Laikui bėgant tai pasikeitė, o Afrikanų kalba buvo pradėta vertinti kaip lygybės kalba, ypač kai ją priėmė anti-Apartheidas judėjimas 1960-aisiais.
Šiandien Afrikanų kalba kalba daugiau nei 16 milijonų žmonių visoje Pietų Afrikoje ir Namibijoje ir yra viena iš 11 oficialių kalbų (taip pat neprivaloma kalba) Pietų Afrikoje. Už Pietų Afrikos ribų šia kalba taip pat kalbama Australijoje, JAV ir Belgijoje. Be to, kalba dažnai rašoma naudojant lotyniška abėcėlė, nors kai kurie rašytojai nusprendžia naudoti tradicinę Olandų ortografiją.

Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie afrikanų kalbos?

1. Janas Christiaanas Smutsas (1870-1950): jis buvo žymus Pietų Afrikos valstybės veikėjas, vaidinęs svarbų vaidmenį kuriant afrikanų literatūrą ir propaguojant kalbą visais gyvenimo aspektais.
2. S. J. du Toit (1847-1911): jis yra žinomas kaip afrikanų tėvas už reikšmingą indėlį kuriant kalbą kaip oficialią kalbą Pietų Afrikoje.
3. D. F. Malanas (1874-1959): jis buvo pirmasis Pietų Afrikos Ministras Pirmininkas ir 1925 m.oficialiai pripažino afrikanų kalbą oficialia kalba.
4. T. T. V. Mofokengas (1893-1973): jis buvo žinomas pedagogas, poetas, rašytojas ir kalbėtojas, padėjęs plėtoti ir populiarinti afrikanų literatūrą.
5. C. P. Hoogenhoutas (1902-1972): jis laikomas vienu iš afrikanų literatūros pradininkų, nes rašė poeziją, pjeses, apsakymus ir romanus, kurie padarė didelę įtaką šiuolaikinei afrikanų literatūrai.

Kaip yra afrikanų kalbos struktūra?

Afrikanų kalba turi supaprastintą, nesudėtingą struktūrą. Jis kilęs iš olandų kalbos ir turi daugybę savo bruožų. Afrikanų kalba neturi gramatinės lyties, naudoja tik du veiksmažodžių laikus ir konjuguoja veiksmažodžius su pagrindiniu modelių rinkiniu. Taip pat yra labai nedaug linksnių, dauguma žodžių turi vieną formą visiems atvejams ir skaičiams.

Kaip išmokti afrikanų kalbą teisingiausiu būdu?

1. Pradėkite nuo susipažinimo su afrikanų kalbos gramatikos pagrindais. Yra daugybė internetinių šaltinių, kuriuose mokomos įvadinės gramatikos pamokos, arba galite įsigyti knygų ar kitos medžiagos, kuri padės jums pradėti.
2. Praktikuokite savo klausymo įgūdžius žiūrėdami filmus, TV laidas ir radijo programas Afrikanų kalba. Tai gali padėti išmokti daugiau žodžių ir frazių, taip pat tarimo.
3. Skaitykite knygas, laikraščius ir žurnalus, parašytus Afrikanų kalba. Tai padės jums sužinoti daugiau apie kalbą ir susipažinti su gramatika bei tarimu.
4. Prisijunkite prie afrikanų pokalbių grupės, kad galėtumėte praktikuoti kalbėjimą su gimtąja kalba. Tai gali padėti jaustis labiau pasitikinčiam kalbėdami su kitais.
5. Naudokite korteles ir programas, kad padėtumėte išmokti naujų žodžių ir frazių. Tai puikus būdas papildyti įprastas studijų sesijas.
6. Jei įmanoma, lankykite kalbos pamokas. Struktūrinės klasės lankymas gali būti puikus būdas geriau suprasti kalbą ir praktikuotis su kitais besimokančiaisiais.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir