Apie Čuvašų Kalbą

Kuriose šalyse kalbama Čuvašų kalba?

Čuvašų kalba daugiausia kalbama Rusijos Čuvašo Respublikoje, taip pat Mari El, Tatarstano ir Udmurtijos dalyse Rusijoje, Kazachstane ir Ukrainoje.

Kokia yra Čuvašų kalbos istorija?

Čuvašų kalba yra tiurkų kalba, kuria Rusijos Federacijoje kalba maždaug 1,5 milijono žmonių. Tai vienintelis išlikęs Ogūrų filialas iš tiurkų kalbos. Istoriškai šia kalba daugiausia buvo kalbama tose vietovėse, kurios dabar žinomos kaip Čuvašijos Respublika, esantis Rusijos Volgos regione.
Dokumentuotą čuvašų kalbos istoriją galima atsekti iki 13 amžiaus, o ankstyviausi rašytiniai įrašai buvo rasti 14 ir 15 amžių rankraščiuose. Daugelis šių rankraščių atskleidžia, kad laikui bėgant kalba patyrė reikšmingų pokyčių. 15 amžiuje Čuvašų kalbai didelę įtaką padarė kaimyninė totorių kalba Aukso orda ir buvo parašyta senoji totorių abėcėlė.
18 amžiuje Čuvašų abėcėlę sukūrė rusų mokslininkas Semjonas Remezovas, kuris ją grindė kirilicos abėcėle. Ši nauja abėcėlė buvo naudojama kuriant pirmąsias spausdintas čuvašo knygas 19 amžiaus pradžioje. Iki 19 amžiaus pradžios Čuvašų kalba buvo pripažinta oficialia Rusijos imperijos kalba ir per šį laikotarpį buvo sukurti įvairūs kiti literatūros kūriniai.
Čuvašų kalba ir toliau kalbama šiais laikais, ji taip pat mokoma kai kuriose Čuvašijos Respublikos mokyklose. Taip pat aktyviai stengiamasi išsaugoti ir populiarinti kalbą tiek Rusijoje, tiek užsienyje.

Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie Čuvašų kalbos?

1. Michailas Vasilevičius Jakovlevas-kalbininkas ir čuvašo valstybinio pedagoginio universiteto profesorius, sukūręs pirmąją išsamią kalbos gramatiką.
2. Jakovas Kostjukovas-kalbininkas ir čuvašo valstybinio pedagoginio universiteto profesorius, prisidėjęs prie kalbos modernizavimo redaguodamas ir publikuodamas daugybę darbų.
3. Nikolajus Ziberovas-pagrindinis indėlis į lotyniško rašto įvedimą Čuvašų kalba.
4. Vasilijus Peskovas-pedagogas, kuris 1904 m. sukūrė pirmąją Čuvašų kalbos mokyklinę knygą.
5. Olegas Bessonovas-įtakinga figūra plėtojant šiuolaikinį standartinį Čuvašą, kuris stengėsi suvienyti skirtingas kalbos tarmes.

Kaip yra Čuvašų kalbos struktūra?

Čuvašų kalba priklauso tiurkų kalbų šeimai. Tai Agliutinacinė kalba, reiškianti, kad žodžiai formuojami prie šakninio žodžio pridedant priešdėlių ir priesagų seriją. Žodžių tvarka paprastai yra subjektas-objektas-veiksmažodis, o sakiniuose yra gana laisva žodžių tvarka. Daiktavardžiai yra suskirstyti į dvi lytis ir imasi klasėmis pagrįstų priesagų, nurodančių skaičių, atvejį ir apibrėžtumą. Veiksmažodžiai sutinka su sakinio tema ir konjuguoja priklausomai nuo laiko ir aspekto.

Kaip išmokti Čuvašų kalbą teisingiausiu būdu?

1. Pradėkite mokydamiesi kalbos pagrindų, tokių kaip abėcėlė, tarimas ir pagrindinė gramatika. Yra keletas puikių internetinių išteklių, tokių kaip Chuvash.org arba Chuvash.eu tai gali jums padėti.
2. Pasinaudokite gimtakalbiais garso įrašais ir sakinių pavyzdžiais, kad greitai sukurtumėte pokalbių žodžių ir frazių bazę. Klausykitės radijo programų ir žiūrėkite filmus bei televizijos programas Čuvaše. Pasinerkite į kalbą, kad taptumėte sklandesni ir patogesni.
3. Praktikuokite tai, ką išmokote su gimtąja kalba, asmeniškai arba per internetinius forumus. Tai padės jums pasirinkti vietinius niuansus ir įgyti supratimą apie kultūrą.
4. Skaitykite knygas ir laikraščius Čuvašų kalba, kad pagerintumėte savo žodyną ir gramatiką. Kuo daugiau skaitysite, tuo geresnis bus jūsų supratimas ir gramatika.
5. Galiausiai papildykite savo mokymąsi tokia veikla kaip rašymas Čuvaše, dalyvavimas Čuvašo internetiniuose forumuose ir mokymasis egzaminams. Tai padės tvirtai įsitvirtinti kalboje.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir