Apie Serbų Kalbą

Kuriose šalyse kalbama serbų kalba?

Serbų kalba yra oficiali kalba Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje ir Kosove. Taip pat kalba mažumų grupės Kroatijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Šiaurės Makedonijos Respublikoje.

Kokia yra serbų kalbos istorija?

Serbų kalbos raidą galima atsekti bent jau 8 amžiuje, kai ji pradėjo ryškėti kaip atskira kalba po Bizantijos imperijos žlugimo 7 amžiuje. Ankstyviausias žinomas serbų rašymo pavyzdys datuojamas 13 amžiuje, nors didžioji dalis to, kas dabar laikoma šiuolaikine serbų kalba, tuo metu jau buvo išsivysčiusi. Viduramžiais Serbijoje gyveno įvairios tarmės, kuriomis kiekviena kalbėjo skirtingos šalies frakcijos, tačiau Serbijos literatūros raida 15 ir 16 amžiuje padėjo suburti tarmes ir standartizuoti kalbą.
Osmanų valdymo metu nuo 14 iki 19 amžiaus serbų kalbą stipriai paveikė Osmanų turkų kalba, kuri paliko savo pėdsaką kalboje žodyno ir gramatikos prasme. Tai išliko daugelyje sričių iki šiol, ypač Serbijos pietuose ir rytuose.
19-ajame amžiuje buvo imtasi tolesnių literatūrinių reformų, o serbų kalba buvo standartizuota pagal Umptokavų tarmę, kuri šiandien naudojama daugumai rašytinių ir sakytinių tekstų šalyje. Nuo to laiko kalbai didelę įtaką padarė kitos kalbos, pirmiausia anglų, todėl ji buvo įdomus hibridas.

Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie serbų kalbos?

1. Vukas Stefanovičius Karadžičius (1787-1864): žinomas kaip “šiuolaikinės serbų literatūros tėvas”, jis buvo pagrindinė figūra standartizuojant serbų ortografiją ir gramatiką bei kuriant serbų žodyną.
2. Dositejus Obradovičius (1739-1811): rašytojas, formavęs serbų literatūrą ir švietimą, jo darbai labai prisidėjo prie serbų kultūros, kalbos ir švietimo augimo.
3. Petaras II Petrovi antai (1813-1851): Serbijos kunigaikštis-vyskupas ir poetas, jis yra pagrindinė Serbijos Literatūros istorijos figūra. Jis geriausiai žinomas dėl savo 1837 m. epinės poemos” Kalnų vainikas”, kuri skatino nacionalinį išsivadavimo judėjimą.
4. Jovan Sterija Popovi₂ (1806-1856): dramaturgas, jo darbai padėjo formuoti šiuolaikinį serbų teatrą ir kalbą. Jis yra pripažintas didele įtaka serbų kalbos raidai.
5. Stefanas Mitrovas Ljubi Oma (1824-1878): pagrindinis Serbijos dramaturgas, jo kūryba buvo įskaityta už tai, kad padėjo nustatyti serbų kalbos standartą. Jo pjesės pasižymi komiškais elementais ir subtilia socialine kritika.

Kaip yra serbų kalbos struktūra?

Serbų kalbos struktūra iš esmės yra Slavų ir Balkanų kalbų derinys. Tai linksnių kalba su dviem lytimis (vyriška, moteriška ir neutrali), trimis skaičiais (vienaskaita, dviguba ir daugiskaita) ir septyniais atvejais (vardininkas, kaltinamasis, genityvas, datinis, pašaukimas, instrumentinis ir lokatyvas). Jis taip pat turi dalyko-veiksmažodžio-objekto žodžių tvarką.

Kaip išmokti serbų kalbą teisingiausiu būdu?

1. Lankyti kalbos pamokas: vienas iš efektyviausių būdų išmokti bet kurią naują kalbą yra lankyti pamoką ar kursą. Tai gali būti puiki proga išmokti serbų kalbos gramatikos ir tarimo struktūrizuotoje aplinkoje, kai jums padės kvalifikuotas mokytojas.
2. Žiūrėkite serbų filmus ir TV laidas: serbų televizijos ir filmų žiūrėjimas yra puikus būdas susipažinti su kalba ir pasiimti naudingų frazių bei idiomų.
3. Raskite kalbos mainų partnerį: jei lankyti kalbos pamokas jums nėra išeitis, kalbų mainų partnerio paieška gali būti puikus būdas greitai išmokti. Įsitikinkite, kad abu sutariate dėl kalbos, į kurią norite sutelkti dėmesį kalbėdami ir praktikuodami.
4. Naudokite internetinius išteklius: yra daug naudingų internetinių išteklių, kurie padės išmokti serbų kalbą, pavyzdžiui, svetainės, programos, tinklalaidės ir vaizdo įrašai. Pabandykite juos naudoti norėdami papildyti kitą kalbų mokymosi veiklą.
5. Kalbėkite serbų kalba su gimtąja kalba: geriausias būdas pagerinti serbų kalbą yra praktika su gimtąja kalba. Prisijunkite prie vietinės grupės arba raskite galimybių internete pasikalbėti su gimtąja kalba. Tai padės pagerinti tarimą, pasitikėjimą savimi ir kalbos supratimą.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir