O Amharském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví Amharským jazykem?

Amharština se mluví hlavně v Etiopii, ale také v Eritreji, Džibuti, Súdánu, Saúdské Arábii, Kataru, Spojených arabských emirátech, Bahrajnu, Jemenu a Izraeli.

Jaká je historie amharského jazyka?

Amharský jazyk má bohatou a dávnou historii. Předpokládá se, že se poprvé vyvinul v Etiopii kolem 9.století n. l. předpokládá se, že je odvozen od starověkého semitského jazyka Ge ‘ ez, který byl používán jako liturgický jazyk etiopské pravoslavné církve. Nejstarší záznamy o písemném amharštině se datují do 16. století a nakonec byl přijat soudem císaře Menelika II jako oficiální jazyk Etiopie. V průběhu 19. století byla Amharština přijata jako prostředek výuky na mnoha základních školách a jazyk se stal ještě rozšířenějším, když se Etiopie začala modernizovat. Dnes je Amharština nejrozšířenějším jazykem v Etiopii a také nejčastěji používaným jazykem v Africkém rohu.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k Amharskému jazyku?

1. Zera Yacob (Etiopský filozof 16. století)
2. Císař Menelik II (vládl 1889-1913, standardizovaný Amharský pravopis)
3. Gugsa Welle (básník a spisovatel 19. století)
4. Nega Mezlekia (současný romanopisec a esejista)
5. Rashid Ali (básník a lingvista 20. století)

Jaká je struktura amharského jazyka?

Amharština je semitský jazyk a patří do rodiny Afroasiatických jazyků. Je psán pomocí abecedy Ge ‘ ez, která se skládá z 33 písmen uspořádaných do 11 samohlásek a 22 souhlásek. Jazyk má devět tříd podstatných jmen, dvě pohlaví (mužské a ženské) a šest slovesných časů. Amharština má slovosled VSO, což znamená, že předmět předchází slovesu, které zase předchází objektu. Jeho systém psaní také používá přípony k označení času, pohlaví a plurality podstatných jmen.

Jak se naučit Amharský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Získejte dobrého lektora: nejlepší způsob, jak se naučit Amharský jazyk, je najmout si lektora, který mluví jazykem plynule a může vám pomoci naučit se správnou výslovnost, slovní zásobu a gramatiku.
2. Používejte online zdroje: existuje mnoho skvělých online zdrojů, které poskytují audio a video tutoriály a kurzy učení amharského jazyka. Tyto zdroje mohou být velmi užitečné pro pochopení Amharských frází a zvládnutí výslovnosti.
3. Ponořte se do Amharské kultury: jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit Neznámý jazyk, je ponoření. Pokud je to možné, zkuste navštívit Etiopii nebo se zapojit do společenských aktivit s jinými lidmi, kteří mluví amharsky. Pokud tak učiníte, získáte lepší porozumění jazyku a usnadní učení.
4. Procvičte si mluvení: procvičování nahlas je nezbytné při učení jakéhokoli jazyka, včetně Amharštiny. Mluvte co nejvíce nahlas, abyste zlepšili svou výslovnost a zvykli si tvořit věty a mluvit přirozeně.
5. Přečtěte si Amharské Knihy a noviny: čtení knih a novin napsaných v amharštině je skvělý způsob, jak rozšířit slovní zásobu, seznámit se se strukturou vět a prohloubit porozumění jazyku.
6. Poslouchejte amharskou hudbu: konečně dalším skvělým způsobem, jak se naučit amharštinu, je hudba. Poslech tradiční etiopské hudby a písní vám může pomoci zlepšit vaši výslovnost, naladit ucho na jazyk a také vám pomůže zapamatovat si nová slova a fráze.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir