O Barmském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví barmským jazykem?

Barmština je oficiální jazyk Myanmaru (dříve známý jako Barma). Mluví se jím v dalších zemích regionu, včetně Bangladéše, Indie a Thajska.

Jaká je historie barmského jazyka?

Barmský jazyk je východní Indoarajský jazyk související s jinými jazyky, jako je Tibeto-Burman a Mon-Khmer. Má své kořeny v civilizacích Pyu a Mon, které žily v dnešním Myanmaru přinejmenším od 2.století před naším letopočtem barmština vyvinutá z těchto jazyků, stejně jako Pali a sanskrt, které zavedli buddhističtí misionáři v 9. a 10. století.
Počínaje 11. stoletím se barmština stala literárním jazykem používaným na mnoha dvorech a chrámech. V polovině 14.století se jazyk stal úředním jazykem soudu barmského království Ava. V příštích několika stoletích se jeho použití rozšířilo po celé zemi a v roce 1511 se stalo oficiálním jazykem hlavního města Toungoo.
V 19.století se barmský psací systém výrazně změnil a jazyk byl používán pro oficiální dokumenty a poezii. Během britského koloniálního období se angličtina stala hlavním jazykem v zemi a Barmská literatura se začala mísit s anglickými jazykovými výrazy. V průběhu let se jazyk přizpůsobil moderní době a přidal nové výrazy a slova ze zahraničních zdrojů, včetně angličtiny.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k Barmskému jazyku?

1. Dr. Ko Aung: jeden z nejlepších barmských lingvistů a plodný vědec, který napsal mnoho knih a článků o barmském jazyce.
2. U Chit Maung: U Chit Maung byl barmský velvyslanec ve Velké Británii od roku 1964 do roku 1971, během této doby vynaložil rozsáhlé úsilí na podporu barmského jazyka a kultury ve Velké Británii.
3. U Thant: U Thant byl přední barmský diplomat, který sloužil jako třetí generální tajemník Organizace spojených národů. Jeho práce je pozoruhodná pro zachování a propagaci barmského jazyka.
4. Daw Saw Mya Thwin: Daw Saw Mya Thwin je renomovaný barmský spisovatel a básník a důležitá postava ve vývoji a popularizaci barmského jazyka.
5. U Thein Tin: U Thein Tin byl prominentní barmský lingvista, který pilně pracoval na podpoře používání a porozumění Barmskému jazyku a jeho literatuře.

Jaká je struktura barmského jazyka?

Barmský jazyk je tónový jazyk, což znamená, že stejné slovo může mít různé významy v závislosti na tónu, kterým se mluví. Je to analytický jazyk, což znamená, že slovosled není pro vyjádření významu tak důležitý jako obsahová slova (podstatná jména a slovesa). Slabiková struktura jazyka je CVC (souhláska-samohláska-souhláska) a jazyk je psán specifickým skriptem, podobným indickému skriptu Devanagari.

Jak se naučit barmský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Začněte online kurzem: existuje mnoho komplexních online kurzů, které můžete absolvovat, abyste se naučili Barmštinu, jako je Rosetta Stone nebo Pimsleur. Tyto kurzy nabízejí strukturované lekce a vše od gramatiky po slovní zásobu.
2. Najděte si lektora: pokud se chcete barmsky učit rychleji a jít nad rámec základů, zvažte nalezení soukromého lektora. Lektor může poskytnout personalizované, cílené instrukce a pomůže vám učit se svým vlastním tempem.
3. Číst, poslouchat a sledovat: Chcete-li plynule ovládat jakýkoli jazyk, musíte si procvičit čtení, poslech a mluvení. Najděte barmské Knihy a časopisy ke čtení, Sledujte barmské pořady a filmy a poslouchejte barmské písně.
4. Ponořte se: nic nepřekoná úplné ponoření do jazyka – a barmština není výjimkou. Zvažte návštěvu Barmy a trávení času s rodilými mluvčími, abyste si skutečně vybudovali své jazykové dovednosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir