O Bengálském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví Bengálským jazykem?

Bengálština se mluví v Bangladéši a Indii. Mluví jím také menšinové populace v Nepálu, Spojených arabských emirátech, Saúdské Arábii, Singapuru, Velké Británii a Spojených státech.

Jaká je historie bengálského jazyka?

Bengálský jazyk má dlouhou a bohatou historii. Je to oficiální jazyk Bangladéše a druhý nejvíce mluvený jazyk v Indii. Patří do Indoárijské větve indoevropských jazyků a je jedním z východních Indoárijských jazyků. Předpokládá se, že se vyvinul z Pali, což je forma Prakrit mluvený buddhistickými učenci v 8.století našeho letopočtu.
Od té doby se vyvinula s mnoha slovy vypůjčenými z perštiny, arabštiny, portugalštiny, holandštiny a angličtiny. V 19. století byla Bengálština zavedena jako oficiální jazyk Britské Indie, což dále zlepšilo její používání a rozvoj.
Dnes je Bengálština jak literárním jazykem, tak mluveným jazykem. Má svůj vlastní skript, který je napsán ve variantě skriptu Devanagari. Jazyk se také používá v literatuře, zejména poezii a próze, stejně jako v písních, hrách a filmech.

Kdo je top 5 lidí, kteří nejvíce přispěli k bengálskému jazyku?

1. Rabíndranáth Thákur
2. Bankim Chandra Chattopadhyay
3. Michael Madhusudan Dutt
4. Kazi Nazrul Islam
5. Atin Bandyopadhyay

Jaká je struktura bengálského jazyka?

Bengálština je členem Indoárijské rodiny jazyků a je psána Bengálským písmem. Je to morfologicky a syntakticky analytický jazyk s aglutinačním a silně inflexním charakterem. Jeho struktura zahrnuje Zvukový systém, tvorbu slov, syntaxi, morfologii, fonologii a další. Jazyk využívá preverby, postpozice, částice, příslovce, přídavná jména, slovesa, podstatná jména a zájmena k vytváření vět. Pokud jde o zvukový systém, používá jak samohlásky a, ā, i, ī, u, ú, e, o, tak souhlásky hindského jazyka, jako jsou k, kh, g, gh, ṅ, c, ch, j,jh, ñ, th, th, ḍ, ḍh, t, th, d, dh, n, p, ph, b, bh, m, y, r, l, v, s, h a sh.

Jak se naučit bengálský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Začněte se základy: učení abecedy je prvním krokem k učení jakéhokoli jazyka a Bengálština se nijak neliší. Seznamte se s bengálskou abecedou a souvisejícími výslovnostmi.
2. Ponořte se do jazyka: být denně vystaven bengálskému jazyku je jedním z nejlepších způsobů, jak se ho naučit. Poslouchejte bengálskou hudbu, sledujte bengálské filmy a televizní pořady a chatujte s rodilými bengálskými mluvčími online.
3. Procvičte si mluvení a psaní: trávte čas procvičováním mluvení a psaní v bengálštině každý den. Zúčastněte se konverzačních skupin nebo fór a procvičte si psaní deníkových záznamů nebo blogových příspěvků v bengálštině.
4. Absolvujte kurz: absolvování kurzu bengálského jazyka je skvělý způsob, jak se jazyk správně naučit. Získáte přístup k informovanému učiteli a naučíte se správně vytvářet věty.
5. Využijte Internet: na internetu je k dispozici mnoho užitečných zdrojů, které vám pomohou naučit se Bengálštinu. Podívejte se na webové stránky, které nabízejí audio a video tutoriály, gramatické lekce, seznamy slovní zásoby, kvízy a další.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir