O Čínském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví čínským jazykem?

Čínština se mluví v Číně, Tchaj-wanu, Singapuru, Malajsii, Indonésii, Thajsku, Bruneji, Filipínách a dalších zemích s velkými komunitami čínské diaspory.

Jaká je historie čínského jazyka?

Čínský jazyk je jedním z nejstarších jazyků na světě, s písemnou historií sahající více než 3500 let. Předpokládá se, že se vyvinul z dřívějších forem mluvené čínštiny a lze jej vysledovat až do starověké dynastie Shang (1766-1046 př. V průběhu staletí se v celém regionu vyvíjely a šířily různé dialekty, což vedlo k modernímu standardnímu Mandarínskému jazyku, který dnes známe. Během své historie bylo čínské psaní silně ovlivněno jak buddhismem, tak konfucianismem, které hluboce ovlivnily kulturu a literaturu Číny.

Kdo je top 5 lidí, kteří nejvíce přispěli k čínskému jazyku?

1. Konfucius (551-479 př.n. l.): čínskému filozofovi a pedagogovi se připisuje založení konfuciánské myšlenkové školy, která vysoce ovlivnila čínskou kulturu a jazyk.
2. Zheng He (1371-1435): významný Čínský průzkumník a admirál, průzkumná plavba Zheng He navázala mnoho trvalých spojení mezi národy Dálného východu a Středního východu, která jsou pro čínský jazyk stále důležitá.
3. Lu Xun (1881-1936): Lu Xun byl čínský spisovatel a revolucionář, který velmi popularizoval používání lidové čínštiny na rozdíl od formálnějších forem jazyka, které připravily půdu pro moderní psanou čínštinu.
4. Mao Ce-tung (1893-1976): Mao Ce-Tung byl Čínský politický vůdce, který vyvinul Pinyin systém romanizace pro čínský jazyk, který způsobil revoluci ve výuce a studiu mluvené i psané čínštiny.
5. Zhou Youguang (1906-2017): Zhou Youguang byl Čínský lingvista a podnikatel, který vyvinul čínskou jazykovou abecedu, známou jako Hanyu Pinyin, která je nyní standardem jazykové výuky v Číně.

Jaká je struktura čínského jazyka?

Čínský jazyk je tonální jazyk, což znamená, že stejné slovo může mít různé významy v závislosti na tónu, kterým se mluví. Čínština je také slabičný jazyk, přičemž každá slabika obsahuje jednu úplnou myšlenku nebo význam. Kromě toho se čínský jazyk skládá ze znaků (nebo hanzi), které se skládají z jednotlivých tahů a radikálů.

Jak se naučit čínský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Začněte tím, že se naučíte základy: tóny, výslovnost a základy čínské gramatiky.
2. Věnujte čas studiu a zapamatování nejběžnějších postav a frází.
3. Cvičte denně s online kurzem nebo rodilým mluvčím.
4. Poslouchejte čínské podcasty nebo Sledujte čínské filmy, abyste se seznámili s nativní výslovností.
5. Najděte si partnera pro výměnu jazyků, se kterým budete pravidelně cvičit.
6. Navštivte Čínu nebo navštěvujte čínskou jazykovou školu, abyste se ponořili do jazyka.
7. Přečtěte si knihy, noviny a časopisy v čínštině.
8. Připojte se ke komunitě pro výuku čínského jazyka online nebo osobně.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir