O Japonskom Jazyku

V ktorých krajinách sa hovorí japonským jazykom?

Japončina sa primárne hovorí v Japonsku, ale hovorí sa ňou aj v rôznych ďalších krajinách a územiach vrátane Taiwan, Južná Kórea, Filipíny, Palau, Severné Mariány, Mikronézia, Havaj, Hongkong, Singapur, Macao, Východný Timor, Brunej a časti Spojené štáty ako napr Kalifornia a Havaj.

Aká je história japonského jazyka?

História japonského jazyka je zložitá a mnohostranná. Najstaršie písomné dôkazy o jazyku podobajúcom sa súčasnému japonskému jazyku pochádzajú z 8. storočia nášho letopočtu. Predpokladá sa však, že tento jazyk existuje v Japonsku od staroveku a pravdepodobne sa vyvíja z jazyka, ktorým hovorí Jōmon ľudia.
Japonský jazyk bol silne ovplyvnený čínština počas obdobia známeho ako Heianovo obdobie (794-1185), v ktorom sa zaviedla Čínska slovná zásoba, systém písania a ďalšie. Do obdobia Edo (1603-1868) si japonský jazyk vyvinul svoju vlastnú jedinečnú hovorenú formu so zreteľným súborom gramatiky a systému písania.
V priebehu 19. storočia vláda prijala politiku selektívneho zavádzania západných slov a premeny niektorých existujúcich japonských slov na výpožičné slová, pričom modernizovala japonský jazyk výpožičkovými slovami z angličtiny. Tento proces pokračoval do 21. storočia a viedol k forme japončiny, ktorá je veľmi rôznorodá, pokiaľ ide o slovnú zásobu a jazykové vlastnosti.

Kto je 5 najlepších ľudí, ktorí najviac prispeli k japonskému jazyku?

1. Kojiki-jeden z najstarších písomných dokumentov v japončine, Kojiki je kompiláciou mýtov a legiend z ranej japonskej mytológie. Zostavil ho Ó nie Yasumaro v 7.storočí a je neoceniteľným zdrojom pre pochopenie vývoja japonského jazyka.
2. Princ Shōtoku Taishi-princ Shōtoku Taishi (574-622) sa zaslúžil o podporu šírenia budhizmu v Japonsku, vývoj prvého systému písania v japončine a zavedenie čínskych znakov do jazyka.
3. Učenci obdobia Nara – počas obdobia Nara (710-784) niekoľko vedcov zostavilo Slovníky a gramatiky, ktoré pomohli kodifikovať japonský jazyk a nastaviť ho ako písaný jazyk.
4. Murasaki Shikibu-Murasaki Shikibu bola slávna prozaička Heianovho obdobia (794-1185) a jej spisy sa zaslúžili o pomoc pri popularizácii literárnej japončiny a jej použití v literatúre.
5. Hakuun Ryoko-Hakuun Ryoko (1199-1286) je známy tým, že prináša Čínsky písací systém Man ‘ yōgana do populárnejšieho používania počas obdobia Kamakura (1185-1333). Tento systém mal vplyv na vývoj japonského jazyka vrátane použitia slabičných znakov kana.

Aká je štruktúra japonského jazyka?

Japonský jazyk je téma-prominentný jazyk, ktorý využíva systém častíc, ktoré sú prípony pripojené k slovám a frázam, vyjadriť gramatické vzťahy. Je to aglutinačný jazyk, čo znamená, že kombinuje rôzne prvky vrátane podstatných mien, prídavných mien, slovies a pomocných slovies a vytvára zložité slová a výrazy. Okrem toho má systém s prízvukom výšky tónu, v ktorom môže výška slabík zmeniť význam slova.

Ako sa naučiť japonský jazyk najsprávnejším spôsobom?

1. Stanovte si realistické ciele: začnite stanovením dosiahnuteľných cieľov, ako je napríklad naučiť sa predstaviť sa, počítať do desať a napísať základnú abecedu hiragana a katakana.
2. Naučte sa systém písania: aby ste mohli čítať, písať a komunikovať v japončine, musíte sa naučiť dve Fonetické abecedy, hiraganu a katakanu, a potom prejsť na znaky Kanji.
3. Počúvajte a opakujte: precvičujte si počúvanie a opakovanie japonských fráz, počnúc jednoduchými slovami a postupne zvyšujte zložitosť. Pokúste sa napodobniť rytmus a intonáciu reproduktora.
4. Používajte japončinu čo najviac: využite každú príležitosť na používanie japončiny vo svojom každodennom živote, aby ste si boli istí hovoreným jazykom.
5. Prečítajte si japonské noviny a časopisy: pokúste sa čítať noviny a časopisy v japončine, aby ste si zvykli na Spôsob, akým je napísaný, a na bežnú slovnú zásobu.
6. Využite technológiu: používajte aplikácie a webové stránky, ktoré vám pomôžu naučiť sa jazyk, napríklad Anki alebo WaniKani.
7. Zoznámte sa s kultúrou: pochopenie kultúry pomáha porozumieť jazyku, preto skúste sledovať japonské filmy, počúvať japonskú hudbu a ak môžete, navštívte Japonsko.
8. Hovorte s rodenými hovorcami: rozprávanie s rodenými hovorcami pomáha zlepšiť vašu výslovnosť a porozumenie jazyku.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir