O Jávském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví jávským jazykem?

Jávština je rodným jazykem jávských lidí, kteří žijí především na ostrově Jáva v Indonésii. Mluví se také v částech Surinamu, Singapuru, Malajsie a Nové Kaledonie.

Jaká je historie jávského jazyka?

Jávský jazyk je Austroasijský jazyk, kterým mluví přibližně 85 milionů lidí, většinou na indonéském ostrově Jáva. Je to jeden z nejpoužívanějších jazyků austronéské jazykové rodiny, kterým se mluví hlavně po celém indonéském souostroví.
Javanese má dlouhou a bohatou historii, se záznamy o jeho existenci chodit s někým zpět do 12.století CE. Od té doby se předpokládá, že byl silně ovlivněn sanskrt, Tamil, a Balijština, stejně jako další austronéské jazyky. Tento vliv je v jazyce dodnes jasně viditelný, přičemž mnoho slov je převzato z těchto starých jazyků.
V moderní době se Jávštinou mluví především ve střední a východní Jávě a je také lingua franca regionu. Používá se ve formálních situacích, včetně zpravodajského vysílání a vládní komunikace, zatímco hovorově jej místní obyvatelé většinou používají jako rodný jazyk. Jávština se také vyučuje na některých školách, zejména ve střední a východní Jávě.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k Jávskému jazyku?

1. Raden Adjeng Kartini (1879-1904): jávská žena, která rozsáhle psala o situaci žen a jejich právech v tradiční jávské společnosti a kultuře. Je považována za průkopnici feministického hnutí a její díla tvoří důležitou součást kánonu jávské literatury.
2. Pangeran Diponegoro (1785-1855): Jávský princ a vojenský vůdce, který v roce 1825 vedl úspěšné povstání proti nizozemskému koloniálnímu režimu. Jeho myšlenky a spisy významně přispěly k rozvoji jávského nacionalismu.
3. R. a. Wiranatakusumah IV (1809-1851): raný Jávský intelektuál, spisovatel a lingvista, který byl zodpovědný za vývoj moderního jávského systému psaní. Napsal také několik knih o jávské kultuře a literatuře.
4. R. M. Ng. Ronggowarsito (1822-1889): Jávský diplomat, spisovatel a básník, který rozsáhle psal o jávské společnosti, historii a kultuře. On je připočítán s psaním slavné jávské epické básně Serat Centhini.
5. Mas Marco Kartodikromo (1894-1966): renomovaný Jávský učenec, který rozsáhle zkoumal a psal o Jávském jazyce, literatuře, zvycích a tradicích. Je mu připisován slovník jávského jazyka, první kniha napsaná v moderním Jávském psacím systému.

Jaká je struktura jávského jazyka?

Jávský jazyk je členem austronéské jazykové rodiny, související s Indonéštinou a dalšími jazyky, kterými se mluví v jihovýchodní Asii. Stejně jako mnoho jazyků této oblasti je Jávština izolujícím jazykem; to znamená, že má poměrně málo skloňování a slova nejsou kombinována s předponami, příponami a dalšími změnami, aby se vytvořily nové významy. Podstatná jména nejsou označena pro pohlaví, pluralitu a pád a konjugace sloves je poměrně přímočará. Vzhledem k úzkému vztahu mezi Jávštinou a Indonéštinou je navíc mezi těmito dvěma jazyky sdíleno mnoho základních slov a frází.

Jak se naučit Jávský jazyk tím nejsprávnějším způsobem?

1. Najděte renomovaný program nebo lektora v Jávském jazyce. Pokud je to možné, najděte si ten, který se zaměřuje na výuku jazyka v kulturním kontextu, abyste porozuměli kulturnímu kontextu a nuancím jazyka.
2. Nezapomeňte si vybrat program, který využívá moderní techniky učení, jako jsou video lekce, zvukové soubory a interaktivní cvičení.
3. Investujte do kvalitních jávských jazykových materiálů, jako jsou učebnice, slovníky a konverzační knihy.
4. Pořiďte si partnera v Jávském jazyce, například rodilého mluvčího nebo někoho, kdo se jazyk také učí.
5. Věnujte čas a úsilí pravidelnému procvičování a kontrole.
6. Připojte se k online komunitám nebo skupinám, kde můžete konverzovat s ostatními studenty a rodilými mluvčími v Jávštině.
7. Zůstaňte motivováni stanovením malých cílů, kterých můžete snadno dosáhnout.
8. Pokud je to možné, cestujte do Javy a ponořte se do jazyka a kultury.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir