O Jazyce Tagalog

Ve kterých zemích se mluví Tagalským jazykem?

Tagalštinou se mluví především na Filipínách, kde je jedním z úředních jazyků. Mluví jím také menší počet mluvčích v částech Spojených států, Kanady, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Velké Británie, Guamu a Austrálie.

Jaká je historie jazyka Tagalog?

Tagalog je Austronéský jazyk, který vznikl na Filipínách. Je to první jazyk přibližně 22 milionů lidí, většinou na Filipínách,a je široce mluvený jako druhý jazyk dalších odhadovaných 66 milionů. Jeho písemná forma, Filipínský, je jedním ze dvou úředních jazyků Filipín. Předpokládá se, že Tagalog pochází z dnes již vyhynulého Proto-filipínského jazyka, což byl jazyk prehistorických lidí, kteří žili v oblasti Manilského zálivu a jeho okolí. V 10. století se Tagalog stal odlišným jazykem. Během španělského koloniálního období byl Tagalog silně ovlivněn španělštinou a mnoho slov a gramatických struktur bylo vypůjčeno ze španělštiny. V 19. století byl Tagalog dále ovlivněn angličtinou prostřednictvím amerického kolonialismu. Po získání nezávislosti v roce 1943 Filipínská vláda tento jazyk propagovala a standardizovala a od té doby se stal základem oficiálního národního jazyka Filipín, Filipínský.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k jazyku Tagalog?

1. Francisco “Balagtas” Baltazar-proslulý básník během španělské koloniální éry, který představil a popularizoval poetickou formu zvanou “balagtasan”, která je dodnes populární.
2. Lope K. Santos-považován za otce moderního filipínského pravopisu, který v roce 1940 napsal klíčovou knihu “Balarilang Pilipino”, která sloužila jako vodítko pro pravopis a výslovnost tagalštiny.
3. Nick Joaquin-slavný básník, dramatik, esejista a romanopisec, jehož díla pomohla popularizovat Tagalog jako literární jazyk.
4. José Rizal-národní hrdina Filipín, jehož spisy a projevy byly napsány v Tagalogu.
5. NVM Gonzalez-autor, pedagog a učenec jazyka, který věnoval většinu své kariéry rozvoji Tagalogské literatury.

Jaká je struktura jazyka Tagalog?

Tagalský jazyk má složitou strukturu, která kombinuje prvky Austronéského a španělského jazyka. Jeho syntaxe je z velké části SOV (předmět-objekt-sloveso) s velkým důrazem na modifikátory. Má také systém zvratných zájmen, formální a neformální adresní struktury, stejně jako složité konjugace sloves a částice. Tagalog má navíc rigidní slovosled zaostření na předmět.

Jak se naučit jazyk Tagalog nejsprávnějším způsobem?

1. Absolvujte jazykový kurz Tagalog v místní jazykové škole nebo prostřednictvím online programu.
2. Kupte si knihy a zvukové zdroje, které doplní vaši formální instrukci.
3. Snažte se co nejvíce mluvit a poslouchat rodilé mluvčí Tagalogu.
4. Sledujte Tagalogské filmy, televizní pořady a videa, abyste lépe porozuměli kultuře a jazyku.
5. Procvičte si psaní v Tagalštině, abyste zlepšili pravopis a gramatiku.
6. Přečtěte si Tagalogské noviny, časopisy a zpravodajské články pro pravidelné čtení.
7. Využijte užitečné aplikace a webové stránky, abyste se rychle a snadno naučili Tagalog.
8. Připojte se ke skupinám a fórům, kde můžete konverzovat s rodilými mluvčími Tagalogu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir