O Madagaskarském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví madagaskarským jazykem?

Madagaskarským jazykem se mluví na Madagaskaru, komorách a Mayotte.

Jaká je historie madagaskarského jazyka?

The Madagaskarský jazyk je Austronéský jazyk mluvený na Madagaskaru a Komorských ostrovech a je členem Východní Malayo-polynéské jazyky. Odhaduje se, že se oddělil od ostatních východních Malayo-polynéských jazyků kolem roku 1000 nl, s vlivy z arabštiny, francouzštiny a angličtiny po příchodu evropských osadníků. Nejdříve známé písmo bylo nalezeno na kamenných nápisech ze 6.století na stěnách Rova Antananarivo a označováno jako “Merina Protocapo”, které pochází z 12. století. Během 18. století bylo učiněno více pokusů o psaní Malgaštiny. Jazyk prošel kodifikací v průběhu 19. století pod vedením Rainilaiarivony a Andriamandisoarivo. Během druhé světové války byl Madagaskarský jazyk zakázán režimem Vichy, ale později oficiálně uznán v roce 1959, kdy Mauricius, Seychely a Madagaskar získaly nezávislost na Francii.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k Madagaskarskému jazyku?

1. Jean Herembert Randrianarimanana je známý jako” otec Madagaskarské literatury ” a často se mu připisuje modernizace madagaskarského jazyka. Napsal některé z prvních knih v jazyce a obhajoval jeho použití ve vzdělávání a dalších formálních kontextech.
2. Wilénèse Raharilanto byl spisovatel a básník, který je považován za jednu z nejdůležitějších postav moderní Madagaskarské literatury. Byla časným zastáncem používání Madagaskaru ve vzdělávání a napsala několik knih na podporu jazyka.
3. Raminiaina Andriamandimby Soavinarivo byl lingvista, pedagog a učitel, který napsal první gramatickou knihu v madagaskarském jazyce.
4. Victor Razafimahatratra byl vlivný lingvista a profesor, který napsal řadu knih o malgašské gramatice a používání.
5. Marius Etienne byl profesorem Madagaskaru na univerzitě v Antananarivu, který napsal několik knih o jazyce a jeho historii.

Jaká je struktura madagaskarského jazyka?

Malgaština je jazyk v Malayo-polynéské větvi austronéské jazykové rodiny. Mluví jím asi 25 milionů lidí na ostrově Madagaskar a okolních ostrovech.
Madagaskarský jazyk má inflexní morfologii, což znamená, že slova mohou měnit svou formu v závislosti na jejich gramatické funkci ve větě. Jazyk se skládá ze sedmi primárních samohlásek a čtrnácti souhlásek, jakož i přípon a zdvojení. Jeho syntaxe následuje předmět–sloveso-objekt (SVO) uspořádání společné mnoha jiným Austronéským jazykům.

Jak se naučit Madagaskarský jazyk tím nejsprávnějším způsobem?

1. Ponořte se do Malgašské kultury: nejlepší způsob, jak se naučit jakýkoli jazyk, je zapojit se do kultury, do které patří. Hledejte příležitosti k návštěvě Madagaskaru nebo cestování do regionů s Madagaskarskou populací, abyste porozuměli jejich kultuře a jazyku.
2. Investujte do madagaskarských jazykových materiálů: existuje mnoho zdrojů, které vám pomohou naučit se Madagaskarský jazyk. Investujte do materiálů, jako jsou učebnice, kurzy a audiovizuální materiály.
3. Najděte si lektora nebo partnera pro výměnu jazyků: rodilý mluvčí jazyka může být neocenitelným zdrojem, který vám pomůže zlepšit vaše jazykové dovednosti. Najděte zkušeného lektora nebo partnera pro výměnu jazyků, který vám pomůže zdokonalit vaši výslovnost a seznámit vás s novou slovní zásobou.
4. Mluvte a cvičte často: nejlepší způsob, jak se naučit jakýkoli jazyk, je ponořit se do něj a procvičit si ho co nejvíce. Pokuste se najít příležitosti k procvičování s rodilými mluvčími nebo se připojit k jazykovým klubům nebo třídám.
5. Buďte kreativní: využijte svou kreativitu k vymýšlení zábavných a poutavých aktivit, které vám pomohou naučit se Madagaskarsky. Můžete například vytvořit kartičky, které vám pomohou naučit se nová slova, sledovat Madagaskarské filmy a televizní pořady, abyste si zvykli na jazyk, nebo dokonce vytvořit vlastní příběhy nebo rapové písně v Madagaskaru.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir