O Malajském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví malajským jazykem?

Malajština se mluví především v Malajsii, Indonésii, Bruneji, Singapuru a jižním Thajsku.

Jaká je historie malajského jazyka?

Malajský jazyk je Austronéský jazyk, kterým mluví lidé na Malajském poloostrově, v jižní části Thajska a v severních pobřežních částech Sumatry. Používá se také v Bruneji, východní Malajsii a částech Pilipinas. Předpokládá se, že Malajský jazyk vznikl kolem 2.století před naším letopočtem a má své kořeny v Proto-Malayo-polynéském jazyce, který se začal šířit z oblasti Malacca Straits. Nejstarší známý Malajský nápis, nalezený na kamenné desce z oblasti Terengganu, pochází z roku 1303 n. l.
V 19. století byl Malajský jazyk představen britským koloniím Singapuru a Penangu obchodníky, kteří pocházeli z Malajského poloostrova. Během koloniální éry vyvinuli Britové písemnou formu jazyka, která byla založena na nizozemském pravopisu, zvaném Rumi. Tato forma psaní se v malajsky mluvících zemích dodnes běžně používá.
V průběhu 20.století prošel Malajský jazyk standardizací díky úsilí Dewan Bahasa dan Pustaka (DBP), což je národní jazykové centrum Malajsie. DBP vyvinula moderní literární jazyk, který je dnes známý jako Bahasa Malaysia. Tento jazyk se stal oficiálním jazykem Malajsie a je široce mluvený v Singapuru, Bruneji, východní Malajsii a Pilipinas.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k malajskému jazyku?

1. Raja Ali Haji-jeho díla hrají důležitou roli při modernizaci malajského jazyka.
2. Munshi Abdullah-prominentní Malajský soudní učenec z 19. století, který napsal Istilah-istilah Melayu (Malajské termíny).
3. Rosli Klong-byl zodpovědný za vývoj moderního malajského jazyka a jeho díla definovala jeho standardizovanou formu.
4. Zainal Abidin Ahmad-také známý jako Pak Zain, pomáhal při produkci děl jako Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka (slovník národního jazyka a literatury) a standardy Malajské Bahasy Malajsie.
5. Usman Awang-jeho díla jako Pantun Melayu (tradiční Malajská poezie) jsou považována za klasiku malajské kultury.

Jaká je struktura malajského jazyka?

Malajský jazyk je aglutinační jazyk, což znamená, že sleduje strukturu, kde jsou slova tvořena jednotlivými prvky, které tvoří jednu jednotku. Tyto prvky, známé jako morfémy, mohou obsahovat informace o významu, struktuře a výslovnosti slova a mohou být přidány, odstraněny nebo změněny tak, aby vyjadřovaly různé významy. Například slovo “makan” znamená “jíst”, ale přidání morfému “- nya “změní slovo na “makannya”, což znamená “jeho/její” se stejným kořenovým významem. Gramatické vztahy jsou primárně vyjádřeny slovosledem místo skloňování a Malajština má poměrně přímou větnou strukturu.

Jak se naučit Malajský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Začněte tím, že se naučíte základní slova a fráze. Seznamte se s malajským jazykem prostřednictvím populárních zdrojů, jako jsou online kurzy, knihy a aplikace pro výuku jazyků.
2. Poslouchejte konverzace nebo sledujte filmy a pořady v Malajštině, abyste porozuměli přirozenému toku a rytmu jazyka.
3. Procvičte si psaní a mluvení malajsky s rodilým mluvčím. Můžete použít webové stránky pro výměnu konverzací nebo najít jazykového partnera.
4. Studujte malajskou gramatiku a pravidla. Přečtěte si učebnice, používejte online výukové programy a cvičte cvičení.
5. Vyzvěte se čtením knih a článků napsaných v Malajštině. Vyzkoušejte si psaní povídek nebo blogových příspěvků v Malajštině.
6. Udržujte si motivaci stanovováním cílů a sledováním svého pokroku. Oslavte své úspěchy a nenechte se odradit, když uděláte chyby.
7. Ponořte se do malajského jazyka. Najděte přátele, kteří mluví malajsky, a účastněte se konverzací. Navštivte Malajsii nebo jakoukoli jinou zemi, kde se mluví malajsky.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir