O Malgaškem Jeziku

V katerih državah se govori malgaški jezik?

Madagaskarski jezik govorijo na Madagaskarju, Komorih in Majotah.

Kakšna je zgodovina Malgaškega jezika?

Madagaskarski jezik je Avstronezijski jezik, ki se govori na Madagaskarju in Komorskih otokih in je član vzhodnih malajsko-polinezijskih jezikov. Ocenjuje se, da se je ločil od drugih vzhodnih malajsko-polinezijskih jezikov okoli leta 1000 N.št., z vplivi arabščine, francoščine in angleščine po prihodu evropskih naseljencev. Najstarejše znano pisanje je bilo najdeno na kamnitih napisih iz 6.stoletja na stenah Rove v Antananarivu in imenovano “Merina Protocapo”, ki sega v 12. stoletje. V 18.stoletju je bilo več poskusov pisanja Madagaskarja. Jezik je bil v 19.stoletju kodificiran pod oblastjo Rainilaiarivonije in Andriamandisoariva. Med drugo svetovno vojno je bil Madagaskarski jezik prepovedan Vičijevem režimu, kasneje pa je bil uradno priznano leta 1959, ko so Mauritius, Sejšeli in Madagaskar pridobili neodvisnost od Francije.

Kdo je 5 najboljših ljudi, ki so največ prispevali k Malgaškemu jeziku?

1. Jean Herembert Randrianarimanana je znan kot “oče madagaskarske literature” in mu pogosto pripisujejo modernizacijo Madagaskarskega jezika. Napisal je nekaj prvih knjig v tem jeziku in zagovarjal njegovo uporabo v izobraževanju in drugih formalnih okoliščinah.
2. Aleš Raharilanto je bil avtor in pesnik, ki velja za eno najpomembnejših osebnosti sodobne Malgaške literature. Bila je zgodnja zagovornica uporabe Madagaskarja v izobraževanju in je napisala več knjig za promocijo jezika.
3. Raminiaina Andriamandimbi Soavinarivo je bila jezikoslovnica, učiteljica in učiteljica, ki je napisala prvo slovnično knjigo v Madagaskarskem jeziku.
4. Victor Razafimahatratra je bil vplivni jezikoslovec in profesor, ki je napisal številne knjige o Madagaskarski slovnici in uporabi.
5. Marius Etienne je bil profesor Madagaskarja na Univerzi v Antananarivu, ki je napisal več knjig o jeziku in njegovi zgodovini.

Kakšna je struktura Malgaškega jezika?

Madagaskarščina je jezik v malajsko-polinezijski veji Avstronezijske jezikovne družine. Govori ga približno 25 milijonov ljudi na otoku Madagaskar in bližnjih otokih.
Madagaskarski jezik ima infleksijsko morfologijo, kar pomeni, da lahko besede spremenijo svojo obliko glede na svojo slovnično funkcijo v stavku. Jezik je sestavljen iz sedmih primarnih samoglasnikov in štirinajstih soglasnikov, pa tudi afiksov in reduplikacije. Njegova sintaksa sledi vrstnemu redu subjekt-verb-objekt (SVO), ki je skupna mnogim drugim Avstronezijskim jezikom.

Kako se naučiti Malgaškega jezika na najbolj pravilen način?

1. Potopite se v Malgaško kulturo: najboljši način za učenje katerega koli jezika je sodelovanje s kulturo, ki ji pripada. Poiščite priložnosti za obisk Madagaskarja ali potovanje v regije z Malgaškim prebivalstvom, da bi razumeli njihovo kulturo in jezik.
2. Vlagajte v gradivo za malgaški jezik: na voljo je veliko virov, ki vam bodo pomagali pri učenju Malgaškega jezika. Vlagajte v gradiva, kot so učbeniki, tečaji in avdiovizualna gradiva.
3. Poiščite mentorja ali partnerja za izmenjavo jezikov: materni govorec jezika je lahko neprecenljiv vir, ki vam pomaga izboljšati svoje jezikovno znanje. Poiščite izkušenega mentorja ali partnerja za izmenjavo jezikov, ki vam bo pomagal izpopolniti izgovorjavo in vam predstavil nov besednjak.
4. Pogosto govorite in vadite: najboljši način za učenje katerega koli jezika je, da se vanj potopite in ga čim bolj vadite. Poskusite najti priložnosti za vadbo z domačimi govorci ali se pridružite jezikovnim klubom ali tečajem.
5. Bodite ustvarjalni: uporabite svojo ustvarjalnost, da si omislite zabavne in privlačne dejavnosti, ki vam bodo pomagale pri učenju Madagaskarja. Na primer, lahko ustvarite kartice, ki vam bodo pomagale pri učenju novih besed, gledanju Madagaskarskih filmov in televizijskih oddaj, da se navadite na jezik, ali celo ustvarite svoje zgodbe ali rap pesmi v Madagaskarju.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir