O Portugalském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví portugalským jazykem?

Portugalským jazykem se mluví v Portugalsku, Angole, Mosambiku, Brazílii, Kapverdách, Východním Timoru, Rovníkové Guineji, Guineji-Bissau, Macau (Čína) a Svatém Tomáši a Príncipe.

Jaká je historie portugalského jazyka?

Portugalský jazyk je jedním z románských jazyků a jeho původ sahá až do raného středověku, po pádu Římské říše. Předpokládá se, že se vyvinul z vulgární latiny, ačkoli to bylo poprvé zdokumentováno ve formě galicijsko-portugalština, středověký románský jazyk mluvený v částech dnešního severního Portugalska a Galicie v severozápadním Španělsku.
V důsledku vzniku portugalského království v roce 1139 a následného křesťanského znovudobytí Pyrenejského poloostrova se galicijsko-portugalština postupně rozšířila na jih dolů po poloostrově a získala vliv v oblasti dnešního Portugalska. V průběhu 16. století se portugalština stala úředním jazykem portugalské Říše, která rozšířila svůj dosah do dalších oblastí světa. To vedlo k založení portugalštiny v Brazílii, afrických koloniích, Východním Timoru, Macau, východní Africe a Indii.
Dnes je portugalština mateřským jazykem přibližně 230 milionů lidí, což z ní činí osmý nejvíce mluvený jazyk na světě. Je úředním jazykem devíti zemí, včetně Brazílie a Portugalska.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k portugalskému jazyku?

1. Luís de Camões (1524-1580) – považován za největšího portugalského básníka, napsal epické mistrovské dílo Os Lusíadas, které je dodnes nedílnou součástí portugalské literatury a kultury.
2. João de Barros (1496 – 1570) – jeho dílo Décadas da Ásia a jeho překlad Homerova Odysea jsou hlavními dominantami portugalského jazyka.
3. António Vieira (1608 – 1697) – kazatel, diplomat, řečník a spisovatel, jeho díla jsou monumentálními příspěvky portugalskému jazyku a kultuře.
4. Gil Vicente (1465 – 1537) – považován za otce portugalského divadla, jeho hry způsobily revoluci v jazyce a vydláždily cestu moderní portugalské literatuře.
5. Fernando Pessoa (1888 – 1935) – nejvlivnější portugalský básník 20.století a jedna z nejdůležitějších literárních osobností všech dob. Jeho poezie a próza zůstávají bezkonkurenční pro svůj vhled a hloubku.

Jaká je struktura portugalského jazyka?

Struktura portugalského jazyka je poměrně přímočará. Následuje slovosled předmět-sloveso-objekt (SVO) a používá poměrně jednoduchý systém konjugací sloves a deklinací podstatných jmen. Je to skloňovaný jazyk, což znamená, že podstatná jména, přídavná jména, články a zájmena mění formu v závislosti na jejich funkci ve větě. Portugalština má také složitý systém časů a nálad k vyjádření různých aspektů času. Jazyk navíc obsahuje některé velmi odlišné lexikální vzory, které mu propůjčují jedinečnou chuť.

Jak se naučit portugalský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Najděte si dobrý kurz portugalštiny: hledejte kurzy vyučované zkušenými a kvalifikovanými učiteli, abyste mohli ze svých zkušeností s učením vytěžit maximum.
2. Najděte online zdroje: využijte online zdroje, jako jsou videa na YouTube, podcasty a webové stránky, které vám pomohou naučit se portugalsky.
3. Procvičte si mluvení: Procvičte si mluvení portugalsky s rodilými mluvčími, abyste zlepšili svou výslovnost a porozumění jazyku.
4. Vezměte si lekce s rodilým mluvčím: najměte si rodilého učitele portugalštiny, který vám pomůže rychleji se učit portugalštinu.
5. Ponořte se do portugalské kultury: navštivte portugalsky mluvící země, čtěte portugalské Knihy a časopisy, sledujte filmy v portugalštině a navštěvujte společenské akce, abyste dále rozvíjeli své porozumění jazyku.
6. Pravidelně studujte: vyhraďte si čas na pravidelné studium portugalštiny a dodržujte plán, abyste zůstali motivovaní a dosáhli pokroku.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir