O Rumunském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví rumunským jazykem?

Rumunština se mluví převážně v Rumunsku a Moldavské republice, stejně jako v částech Albánie, Bulharska, Maďarska, Srbska a Ukrajiny. Je také úředním jazykem v několika zemích a regionech, včetně Autonomní provincie Vojvodina (Srbsko), neuznaná Podněsterská republika (Moldavsko) a autonomní horská oblast Gagauzia (Moldavsko).

Jaká je historie rumunského jazyka?

Historie rumunského jazyka sahá až do Římské říše, kdy byla oblast dnešního Rumunska součástí římské provincie Dacia. Protože latina byla úředním jazykem Římské říše, byla v této oblasti široce používána a postupem času se vyvinula v rumunštinu. V následujících stoletích byl jazyk silně ovlivněn slovanskými jazyky a některými řečtinami, stejně jako jinými románskými jazyky. Po staletích silného vlivu latinských a slovanských jazyků si rumunština nakonec vyvinula své vlastní jedinečné rysy a vlastnosti. Dnes je rumunština jedním z pěti oficiálních románských jazyků spolu se španělštinou, francouzštinou, italštinou a portugalštinou.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k rumunskému jazyku?

1. Emil Gârleanu-jeden z nejdůležitějších rumunských spisovatelů moderní doby.
2. Constantin Dobrogeanu-Gherea-Rumunský Socialista, lingvista a literární kritik.
3. Ion Luca Caragiale-hlavní Rumunský dramatik akrátký příběh spisovatel.
4. Mihai Eminescu-považován za nejvlivnějšího a nejoblíbenějšího rumunského básníka.
5. Ioan Slavici-plodný Rumunský romanopisec, spisovatel povídek a novinář.

Jaká je struktura rumunského jazyka?

Struktura rumunského jazyka je podobná ostatním románským jazykům, s flexibilní a často složitou syntaxí. Má slovosled předmět-sloveso-objekt, s určitými variacemi v závislosti na typu použité klauze nebo fráze. Zahrnuje také konjugaci sloves, skloňování podstatných jmen a různé další funkce, které jsou společné románským jazykům.

Jak se naučit rumunský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Začněte se základy. Seznamte se s abecedou a výslovností rumunštiny. Naučte se základní konverzační slova a fráze, abyste mohli vést základní konverzaci v jazyce.
2. Ponořte se do rumunštiny. Poslouchejte rumunskou hudbu, sledujte Rumunské filmy a televizní pořady a čtěte Rumunské noviny. To vám pomůže naučit se jazyk rychleji.
3. Absolvujte kurz rumunského jazyka. Absolvování kurzu je skvělý způsob, jak se naučit jakýkoli jazyk, protože poskytuje strukturu a vedení, které samostudium ne.
4. Procvičujte si rumunštinu každý den. Promluvte si s rodilými mluvčími, nahlas čtěte knihy a procvičujte si rozhovory sami se sebou.
5. Používejte online zdroje. Pro výuku rumunského jazyka je k dispozici mnoho skvělých webů a aplikací. Použijte je ke zvýšení slovní zásoby, procvičování gramatiky a práci na výslovnosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir