O Španělském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví španělským jazykem?

Španělsky se mluví ve Španělsku, Mexiku, Kolumbii, Argentině, Peru, Venezuele, Chile, Ekvádoru, Guatemale, Kubě, Bolívii, Dominikánské republice, Hondurasu, Paraguayi, Kostarice, Salvadoru, Panamě, Portoriku, Uruguayi a Rovníkové Guineji.

Jaká je historie španělského jazyka?

Historie španělského jazyka je úzce spjata s historií Španělska. Předpokládá se, že nejčasnější forma španělského jazyka se vyvinula z latinského jazyka, který byl široce mluvený Římskou říší ve Španělsku. Jazyk se během středověku postupně měnil a rozvíjel a zahrnoval slova a gramatické struktury z jiných jazyků, jako je gotika a arabština.
V 15.století se španělština stala oficiálním jazykem Španělského království po křesťanském znovudobytí a s ním se začala formovat moderní španělština. Během 16. století byla španělština používána v koloniích Španělska v novém světě a začala se šířit do dalších částí Evropy, kde nakonec nahradila latinu jako primární jazyk vědecké, politické a kulturní komunikace.
Dnes je španělština jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a více než 480 milionů lidí ji mluví jako svůj první nebo druhý jazyk.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli ke španělskému jazyku?

1. Miguel de Cervantes (autor knihy “Don Quijote”)
2. Antonio de Nebrija (gramatika a lexikograf)
3. Francisco Fernández de la Cigoña (filolog)
4. Ramón Menéndez Pidal (historik a filolog)
5. Amado Nervo (Básník)

Jaká je struktura španělského jazyka?

Struktura španělského jazyka má podobnou strukturu jako jiné Románské jazyky, jako je francouzština nebo Italština. Je to jazyk předmět-sloveso-objekt (SVO), což znamená, že věty se obecně řídí vzorem předmět, sloveso a poté předmět. Stejně jako u většiny jazyků existují výjimky a variace. Španělština má navíc mužská a ženská podstatná jména, zájmena předmětu a konjugace sloves a používá určité a neurčité články.

Jak se naučit španělský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Využijte kurz nebo aplikaci španělského jazyka: využijte mnoho jazykových kurzů a aplikací, které jsou dnes na trhu k dispozici. Ty jsou speciálně navrženy tak, aby vám pomohly naučit se španělsky co nejúčinnějším způsobem a lze je používat online i offline.
2. Sledujte filmy ve španělském jazyce: sledování filmů ve španělském jazyce, televizních pořadů a dalších videí je jedním z nejlepších způsobů, jak se s jazykem seznámit. Věnujte pozornost tomu, jak herci vyslovují svá slova a chápou kontext dialogu.
3. Promluvte si s rodilými mluvčími španělštiny: Najděte rodilého mluvčího španělštiny, který vám pomůže procvičit si jazykové dovednosti, například lektora nebo přítele. To vám pomůže lépe se seznámit s výslovností a slangovými slovy.
4. Číst knihy ve španělském jazyce: čtení knih ve španělštině je skvělý způsob, jak se naučit novou slovní zásobu a pomoci vám lépe porozumět jazyku. Můžete začít s knihami napsanými pro začátečníky a poté postupně zvyšovat úroveň obtížnosti.
5. Psát ve španělštině: psaní ve španělštině je skvělý způsob, jak procvičit to, co jste se naučili, a upevnit své znalosti v jazyce. Jak se vaše dovednosti zlepšují, můžete si zapisovat jednoduché věty nebo pracovat na psaní delších skladeb.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir