Par Vācu Valodu

Kurās valstīs runā vācu valoda?

Vācu valoda ir Vācijas, Austrijas, Šveices, Lihtenšteinas, Luksemburgas un Dienvidtiroles oficiālā valoda Itālijā. Tā ir arī oficiālā valoda Beļģijā (flāmu reģionā), Ziemeļreinā-Vestfālenē un citās Vācijas daļās. Vācu valodu runā arī Austrumeiropas daļās, piemēram, Elzasā un Lotringā Francijā, dažās provincēs Polijā, Dienvidjitlandē Dānijā, Silēzijā Čehijā un dažos pierobežas apgabalos Nīderlandē un Ungārijā. Turklāt vācu valoda ir atzīta minoritātes valoda Itālijas, Rumānijas, Kazahstānas un Namībijas daļās.

Kāda ir vācu valodas vēsture?

Vācu valoda ir daļa no indoeiropiešu valodu saimes un ir viena no vecākajām valodām Eiropā. Tiek uzskatīts, ka tas ir cēlies no Protogermāņu, senās valodas, kurā runā Ziemeļeiropas ģermāņu tautas. Līdz mūsu ēras 2.gadsimtam tas bija izveidojies vairākos atšķirīgos dialektos, kas gadsimtu gaitā turpināja attīstīties.
9. gadsimtā ģermāņu ciltis tika apvienotas Kārļa Lielā vadībā, un viņu valoda sāka parādīties kā standarta saziņas forma. 11. gadsimtā divas šķirnes vecvācu valoda parādījās kā galvenā Literatūras, Literatūras un kultūras valoda; vidusaugšvācu valoda Reinas un Augšsaksijas augšējos reģionos un Augšvācu valoda Bavārijā un Austrijā.
14. gadsimtā Poligrāfijas izgudrojums un tipogrāfijas pieaugums palīdzēja standartizēt valodu un noveda pie tādu darbu publicēšanas kā “Grimma likums”, kas noteica noteikumus valodas rakstīšanai un runāšanai.
Izpētes un apgaismības laikmetā mūsdienu vācu valodas attīstība sākās ar jauna vārdu krājuma un vienkāršotas gramatikas ieviešanu. 19. gadsimtā vācu valoda tika kodificēta, un gan vidējā, gan augšējā Vācu dialekti kļuva par valsts oficiālo valodu. Valoda turpina attīstīties un attīstīties šodien, un tā ir viena no visplašāk runātajām valodām pasaulē.

Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir veicinājuši visvairāk vācu valodā?

1. Mārtiņš Luters (1483-1546): Mārtiņš Luters bija atbildīgs par mūsdienu vācu valodas pamatu izveidi, tulkojot Bībeli vācu valodā un izstrādājot jaunu rakstīšanas veidu, kurā tajā laikā tika izmantoti divi galvenie Vācu dialekti: Augšvācu un Lejassaksija. Viņa ietekme joprojām ir jūtama vācu valodas struktūrā un pareizrakstībā.
2. Johans Volfgangs fon Gēte (1749-1832): Gēte bija slavens dzejnieks, dramaturgs un romānists, kurš strādāja, lai apvienotu dažādus vācu valodas dialektus vienā standartizētā valodā. Viņš arī izdomāja daudzus vācu vārdus, piemēram,” schadenfreude”,” weltschmerz “un”landsknecht”. Līdz šai dienai viņa darbus joprojām pēta vācu valodā runājošie visā pasaulē.
3. Heinrihs Himlers (1900-1945): Himlers bija ietekmīgs nacistu ierēdnis, kurš lielā mērā veicināja vācu valodas attīstību. Viņš bija pazīstams ar to, ka izdomāja jaunus vārdus un deva vecajiem jaunas nozīmes, lai pārliecinātos, ka tie atbilst nacistu ideoloģijai, tādējādi nodrošinot, ka tā būs ilgstoša arī pēc režīma sabrukuma.
4. Ulrihs Amons (1937-2006): Amons bija valodnieks, kurš laika gaitā pētīja vācu valodas attīstību. Viņš rakstīja gramatikas grāmatas un mācību grāmatas, nodibināja organizāciju Deutsche Sprache e.V. un no 1982.līdz 2006. gadam bija vācu valodas zinātnisko pētījumu un dokumentācijas asociācijas prezidents.
5. Fricis (Frederiks) Kempe (1945-): Kempe ir vācu valodnieks, kurš ir devis ievērojamu ieguldījumu vācu valodā, it īpaši sintakses ziņā. Viņš ir uzrakstījis daudzas grāmatas par vācu sintaksi, un viņa teorijas ir būtiski ietekmējušas vācu valodas mācīšanu skolās.

Kāda ir vācu valodas struktūra?

Vācu valodas struktūru var raksturot kā saplūšanas valodu. Tas nozīmē, ka tajā tiek izmantoti gan analītisko, gan sintētisko valodu elementi, kā rezultātā tā konjugācijas, daudzskaitļi un deklinācijas tiek veidotas, apvienojot vairākas vārdu daļas. Turklāt vācu valodā ir četri galvenie gadījumi (nominatīvs, akuzatīvs, dative un ģenitīvs), un darbības vārdi tiek konjugēti pēc personas, skaita un noskaņojuma.

Kā mācīties vācu valodu vispareizākajā veidā?

1. Iegremdēt sevi: labākais veids, kā mācīties vācu ir iegremdēt sevi tajā, cik vien iespējams. Centieties sazināties vācu valodā ar cilvēkiem, skatīties Vācu televīziju un filmas un klausīties vācu radio. Pavadiet laiku kopā ar vietējiem vācu valodas runātājiem un iesaistieties sarunās ar viņiem vācu valodā.
2. Iegūstiet labu vācu valodas mācību grāmatu: laba mācību grāmata var jums palīdzēt ar gramatiku un vārdu krājumu, kā arī var dot vingrinājumus, lai praktizētu to, ko mācāties.
3. Praktizējiet savu izrunu: Izruna ir atslēga, lai to saprastu. Apgūstot jaunus vārdus un frāzes, noteikti praktizējiet izrunu, līdz jūtaties pārliecināts par to.
4. Izmantojiet tiešsaistes resursus: ir daudz lielisku tiešsaistes rīku, kas palīdzēs jums apgūt vācu valodu. Meklējiet vietnes un lietotnes, kas piedāvā interaktīvus vingrinājumus, vācu valodā runājošo audio ierakstus un citus resursus, lai palīdzētu jums mācīties un praktizēt.
5. Izmantojiet tehnoloģiju: ir visu veidu lietotnes, aplādes un citi uz tehnoloģijām balstīti resursi, kas palīdzēs uzlabot valodas prasmes. Mēģiniet regulāri izmantot vienu vai vairākus no tiem, lai valodas studijas sniegtu tehnoloģisku stimulu.
6. Pievienojieties valodu apmaiņas programmai: valodu apmaiņas programmas ir lieliskas iespējas praktizēt runāšanu ar vietējiem vācu valodas runātājiem un uzlabot izrunu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir