Slovaki Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse slovaki keelt?

Slovaki keelt räägitakse peamiselt Slovakkias, kuid seda võib leida ka teistes riikides, sealhulgas Austrias, Tšehhi Vabariigis, Ungaris, Poolas, Serbias ja Ukrainas.

Mis on slovaki keele ajalugu?

Slovaki keel on lääneslaavi keel ja selle juured on Proto-slaavi keeles, mis pärineb 5. sajandist PKR. Varasel keskajal hakkas Slovaki keel arenema omaette keeleks ja seda mõjutasid tugevalt Ladina, Tšehhi ja Saksa murded. 11. sajandiks oli Vana kirikuslaavi keelest saanud Slovakkia lingua franca ja see püsis kuni 19.sajandini. 1800. aastate keskel algas Slovaki keele edasine standardimine ning loodi ühtne grammatika ja ortograafia. 1843. aastal avaldas Anton Bernol Spark keele kodifitseeritud versiooni, mis hiljem sai tuntuks kui Bernol Spark Standard. Seda standardit ajakohastati ja muudeti 19. sajandi jooksul mitu korda, mis viis lõpuks tänapäevase Slovaki keeleni, mida tänapäeval kasutatakse.

Kes on 5 parimat inimest, kes on slovaki keelde kõige rohkem panustanud?

1. Kratudov Kratt Kratt Kratr (1815-1856): Slovakkia keeleteadlane, kirjanik ja poliitik, kes oli oluline tegelane Slovakkia rahvusliku taaselustamise ajal 19.sajandil. Ta töötas välja esimese Slovaki keelestandardi, mida tuntakse kui Krrudov Krtt Krtrt Krtri keel.
2. Pavol Dobroninsk (1827-1885): Slovaki luuletaja, näitekirjanik ja proosakirjanik, kelle teosed mängisid võtmerolli kaasaegse Slovaki kirjakeele arengus.
3. Jozef Miloslav Hurban (1817-1886): Slovakkia kirjanik, luuletaja ja kirjastaja, kes oli Slovakkia rahvusliku identiteedi varajane pooldaja. Tema teosed, sealhulgas luule ja ajaloolised romaanid, aitasid kujundada kaasaegse Slovaki keele arengut.
4. Anton Bernol Spark (1762-1813): Slovaki filoloog ja preester, kes kehtestas kaasaegse Slovaki esimese kodifitseeritud vormi, mida ta nimetas Bernol Sparkkeeleks.
5. Martin Hattala (1910-1996): Slovaki keeleteadlane ja leksikograaf, kes kirjutas esimese Slovaki sõnaraamatu ning kirjutas palju ka Slovaki keele grammatikast ja sõnamoodustusest.

Kuidas on slovaki keele struktuur?

Slovaki keele struktuur põhineb suuresti teiste slaavi keelte, näiteks tšehhi ja vene keele struktuuril. See järgib subjekti-verbi-objekti süntaksit ja sellel on keeruline nimisõna deklinatsiooni, verbi konjugatsiooni ja juhtumimärgistuse süsteem. See on käänuline keel, millel on seitse juhtumit ja kaks sugu. Slovaki keeles on ka mitmesuguseid verbaalseid aspekte ,samuti kahte ajavormi (olevik ja minevik). Nagu teiste slaavi keelte puhul, on ka sõnade erinevad grammatilised vormid tuletatud ühest tüvest.

Kuidas õppida Slovaki keelt kõige õigemal viisil?

1. Osta Slovakkia kursuse õpik ja töövihik. See on teie peamine sõnavara, grammatika ja kultuuri allikas.
2. Kasutage online-ressursse. YouTube ‘ is on tasuta saadaval palju slovaki keelt õpetavaid tasuta videoid. Samuti on palju veebisaite, mis pakuvad harjutusi ja muid õppematerjale.
3. Kaaluge klasside võtmist. Kui soovite tõsiselt keelt õppida, on parim viis kohalike kõnepruukide tõeliseks mõistmiseks regulaarne kontakt emakeelena kõnelejaga, kes saab anda tagasisidet ja juhendada teid protsessis.
4. Harjutage nii palju kui võimalik. Rääkimist ja kuulamist saate harjutada, vesteldes emakeelena kõnelejatega või leides keelevahetuspartneri. Lugemis-ja kuulamisoskuse parandamiseks kasutage slovaki keeles filme, telesaateid ja laule.
5. Sukeldu kultuuri. Proovige õppida tundma Slovakkia igapäevaelu, traditsioone, pühi ja palju muud. See aitab teil paremini mõista slängi ja kohalikke fraase.
6. Ära anna alla. Teise keele õppimine pole lihtne ülesanne, kuid seda saab teha. Seadke realistlikud eesmärgid ja pidage neist kinni. Kui leiate, et olete pettunud, tehke paus ja tulge selle juurde hiljem tagasi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir