O Ruskem Jeziku

V katerih državah se govori ruski jezik?

Ruski jezik govorijo v Rusiji, Belorusiji, Kazahstanu, Kirgiziji, Ukrajini, Estoniji, Latviji, Latviji, Moldaviji, Tadžikistanu, Litvi, Uzbekistanu, Azerbajdžanu, Armeniji, Turkmenistanu, Gruziji in Abhaziji.

Kakšna je zgodovina ruskega jezika?

Ruski jezik ima svoje korenine v Vzhodnoslovanskem jeziku, eni od treh zgodovinskih podskupin slovanskih jezikov. Ta jezik so govorili in pisali Vzhodnoslovanska plemena, ki so v 9.stoletju naseljevala večino današnje Rusije, Ukrajine in Belorusije. V tem času je Cerkvenoslovanščina začela služiti kot pisni jezik za literarne, verske in upravne namene, ki je nadomestil prejšnjo grščino in latinščino.
Do 10.stoletja se je vzhodnoslovanski jezik postopoma razvijal v sodobni ruski jezik, na katerega sta vplivala srednjeveška bolgarska in srbska, ki sta bila sama močno pod vplivom cerkvenega slovanskega jezika. V 11.stoletju je bilo glavno literarno delo Kijevske Rusije, primarna Kronika, napisano v staroslovanskem jeziku.
V 14.in 15. stoletju so Rusi še naprej širili svoje ozemlje, sčasoma so dosegli Tihi Ocean in s tem prišli v stik z mnogimi drugimi jeziki in kulturami. Rusi so prinesli vplive iz teh drugih jezikov in jih vključili v jezik, tako da so ustvarili tisto, kar je danes znano kot sodobni ruski jezik.
Od 17.stoletja se je ruski jezik začel razvijati naprej z delom vplivnih avtorjev, kot sta Aleksander Puškin in Ivan Turgenjev, ki sta pisala v jeziku, imenovanem “literarna Ruščina”. Ta nova, bolj izpopolnjena oblika jezika se je hitro razširila in kmalu je postala najljubši jezik politike, literature, znanosti in kulture.
Danes je ruski jezik najbolj razširjen med slovanskimi jeziki, saj ga govori več kot 145 milijonov ljudi, in je eden od uradnih jezikov Združenih narodov.

Kdo je top 5 ljudi, ki so največ prispevali k Ruskemu jeziku?

1. Ivan Turgenjev (1818-1883) – romanopisec, pesnik in dramatik, ki je populariziral uporabo ruskega jezika in prispeval k razvoju nacionalne literature.
2. Aleksander Puškin (1799-1837) – ustanovitelj sodobne ruske književnosti in oče ruske poezije.
3. Nikolaj Karamzin (1766-1826) – pesnik in zgodovinar, ki je veliko pisal v ruskem jeziku in veliko prispeval k ruski kulturi.
4. Vladimir Dal ‘ (1801-1872) – jezikoslovec, leksikograf in sestavljalec prvega obsežnega slovarja ruskega jezika.
5. Aleksander Blok (1880-1921) – ena vodilnih osebnosti ruske literarne scene v začetku 20.stoletja in avtor nekaterih najbolj znanih del ruske poezije.

Kakšna je struktura ruskega jezika?

Struktura ruskega jezika v veliki meri temelji na kombinaciji aglutinativnih in analitičnih načel. Aglutinacija je proces, v katerem se morfemi ali deli besed združijo, da ustvarijo eno besedo, ki izraža en sam koncept. Analitične strukture vključujejo razčlenitev enega koncepta na ločene besede, da bi ga lažje razumeli. V ruščini se pripone pogosto uporabljajo za označevanje različnih slovničnih kategorij, kot so spol, primer, število, vidik, čas in posest. Samostalniki in pridevniki imajo lahko v ruščini do šest različnih primerov. Tudi sintaksa jezika je precej edinstvena, s sistemom pasivnih stavkov, podrejenih stavkov in zapletenih glagolskih oblik.

Kako se naučiti ruskega jezika na najbolj pravilen način?

1. Postavite si realna pričakovanja in cilje: razumevanje ruskega jezika se včasih zdi izjemno, vendar lahko dosežete uspeh, če si postavite realna pričakovanja in cilje. Razdelite svojo pot učenja jezika na obvladljive koščke in bodite potrpežljivi do sebe.
2. Poiščite študijskega partnerja: Poiščite spletnega študentskega partnerja ali rusko govorečega prijatelja, ki vam lahko pomaga vaditi govor in izgovorjavo.
3. Potopite se v rusko kulturo: berite knjige, gledajte filme in televizijske oddaje, Poslušajte podcaste in glasbo ter poskušajte vzpostaviti povezave med jezikom in njegovim kulturnim kontekstom.
4. Udeležite se tečaja ruskega jezika: osebni ali spletni tečaj ruskega jezika je lahko odličen način za učenje osnov in pridobivanje povratnih informacij od učitelja ali maternega govorca.
5. Naredite flashcards: naredite flashcards za najpogostejše besede in besedne zveze v ruščini. To lahko pomaga okrepiti jezik in ga lažje priklicati.
6. Uporabite aplikacijo za učenje jezika: Aplikacije za učenje jezika, kot so Duolingo, Memrise in Rosetta Stone, so odlično orodje za učenje ruščine. Zagotovili vam bodo nekaj strukture in pomagali razčleniti jezik na obvladljive dele.
7. Praksa, praksa, praksa: edini način, da resnično obvladate ruski jezik, je, da ga vadite čim pogosteje. Redno izvajajte vaje za branje, pisanje, poslušanje in govorjenje, da izboljšate svoje sposobnosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir