O Pandžábském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví Pandžábským jazykem?

Punjabi se mluví hlavně v Indii a Pákistánu. Mluví jím také menší populace ve Velké Británii, Kanadě, Austrálii a Spojených státech.

Jaká je historie pandžábského jazyka?

Pandžábský jazyk je jedním z nejstarších jazyků na světě, s písemnými záznamy sahajícími přes 2000 let. Je to indoevropský jazyk, který se vyvinul ze sanskrtu a dalších starověkých jazyků a mluví jím přibližně 80 milionů lidí po celém světě, především v indickém státě Paňdžáb, ale také v částech Pákistánu, Spojených států, Kanady a Spojeného království.
Nejstarší písemnou formu pandžábského lze vysledovat do 11. století našeho letopočtu, kdy byla použita ve védských písmech hinduismu. Po tomto období se Pandžábština vyvinula v odlišný jazyk a stala se populární jako součást kultury sikhského náboženství. V průběhu 18. století vzkvétala Pandžábská literatura a její vliv se rozšířil po indickém subkontinentu. Pandžábská kultura byla dále posílena vznikem pandžábské poezie a lidových písní v průběhu 19.století.
Na počátku 20.století rozdělení Indie rozdělilo Pandžábský mluvící region na dva politické subjekty-Indii a Pákistán. V obou zemích se Pandžábština od té doby stala jedním z úředních jazyků. Dnes je Punjabi i nadále důležitou součástí kultury a identity milionů lidí po celém světě.

Kdo je top 5 lidí, kteří nejvíce přispěli k Pandžábskému jazyku?

1. Guru Nanak Dev Ji
2. Baba Farid
3. Bhai Gurdas
4. Waris Shah
5. Shaheed Bhagat Singh

Jaká je struktura pandžábského jazyka?

Pandžábský jazyk má fonologickou, morfologickou a syntaktickou strukturu podobnou většině ostatních indoevropských jazyků. Je napsán ve skriptu Gurmukhi a jeho fonetika je založena na abecedě Gurmukhi. Je to aglutinativní jazyk, což znamená, že tvoří nová slova spojením jednoduchých slov dohromady a přidáním předpon nebo přípon k nim. Podstatná jména a slovesa se skloňují pro pohlaví, číslo a čas a mnoho slov má také různé gramatické konce písmen. Slovosled je obecně předmět-objekt-sloveso.

Jak se naučit pandžábský jazyk tím nejsprávnějším způsobem?

1. Vezměte třídy: absolvování kurzů jazyka Punjabi je nejlepší a nejúčinnější způsob, jak se jazyk naučit. Hledejte kurzy ve vaší místní oblasti nebo najděte online kurzy, které můžete absolvovat z pohodlí domova.
2. Poslouchejte a napodobujte: Poslouchejte, jak mluví Pandžábští lidé, a začněte opakovat, co říkají. To pomáhá lépe porozumět jazyku a pomáhá vám začít ho mluvit s vlastním přízvukem.
3. Sledujte pandžábské filmy a televizní pořady: sledování filmů a televizních pořadů v pandžábštině vám pomůže lépe porozumět jazyku. Budete schopni porozumět konverzacím a vyzvednout nová slova a fráze.
4. Přečtěte si pandžábské Noviny a knihy: čtení pandžábských novin a knih vám pomůže rozvíjet vaše čtenářské dovednosti a lépe porozumět kultuře.
5. Praxe s rodilým mluvčím: mluvení s rodilým mluvčím Pandžábštiny je nejlepší způsob, jak se jazyk naučit. Může vám pomoci pochopit nuance výslovnosti a struktury vět.
6. Využijte zdroje: k doplnění učení použijte aplikace pro výuku jazyků, podcasty, webové stránky a další zdroje. Ty vám poskytnou příležitost procvičit si a zlepšit své jazykové dovednosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir