O Japonském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví japonským jazykem?

Japonsky se mluví především v Japonsku, ale mluví se také v různých dalších zemích a územích, včetně Tchaj-wanu, Jižní Koreje, Filipín, Palau, Severní Mariany, Mikronésie, Havaje, Hongkongu, Singapuru, Macaa, Východního Timoru, Bruneje a částí Spojených států, jako je Kalifornie a Havaj.

Jaká je historie japonského jazyka?

Historie japonského jazyka je složitá a mnohostranná. Nejstarší písemné důkazy o jazyce připomínajícím současný Japonský jazyk pocházejí z 8. století našeho letopočtu. Předpokládá se však, že jazyk existuje v Japonsku od starověku, pravděpodobně se vyvíjí z jazyka, kterým mluví Jōmon lidé.
Japonský jazyk byl silně ovlivněn čínštinou během období známého jako Heian období (794-1185), které vidělo zavedení čínské slovní zásoby, systému psaní a dalších. V období Edo (1603-1868) vyvinul Japonský jazyk svou vlastní jedinečnou mluvenou formu se zřetelnou sadou gramatiky a systému psaní.
V průběhu 19.století vláda přijala politiku selektivního zavádění západních slov a přeměny některých existujících japonských slov na výpůjčky, zatímco modernizuje Japonský jazyk výpůjčkami z angličtiny. Tento proces pokračoval do 21. století, což vedlo k formě japonštiny, která je velmi různorodá, pokud jde o slovní zásobu a jazykové rysy.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k Japonskému jazyku?

1. Kojiki-jeden z nejstarších písemných dokumentů v japonštině, Kojiki je kompilací mýtů a legend z rané japonské mytologie. Byl sestaven Ō no Yasumaro v 7.století a je neocenitelným zdrojem pro pochopení vývoje japonského jazyka.
2. Princ Shōtoku Taishi-princ Shōtoku Taishi (574-622) je připočítán s podporou šíření buddhismu v Japonsku, vývojem prvního systému psaní v japonštině a zavedením čínských znaků do jazyka.
3. Učenci období Nara – během období Nara (710-784) sestavila řada vědců slovníky a gramatiky, které pomohly kodifikovat Japonský jazyk a nastavit jej jako psaný jazyk.
4. Murasaki Shikibu-Murasaki Shikibu byl slavný romanopisec Heian období (794-1185) a jejím spisům se připisuje pomoc při popularizaci literární japonštiny a jejím použití v literatuře.
5. Hakuun Ryoko-Hakuun Ryoko (1199-1286) je známý tím, že během roku přivedl čínský systém psaní Man ‘ yōgana Kamakura období (1185-1333). Tento systém měl vliv na vývoj japonského jazyka, včetně použití slabičných znaků kana.

Jaká je struktura japonského jazyka?

Japonský jazyk je tématicky prominentní jazyk, který využívá systém částic, což jsou přípony připojené ke slovům a frázím, k vyjádření gramatických vztahů. Je to aglutinativní jazyk, což znamená, že kombinuje různé prvky včetně podstatných jmen, přídavných jmen, sloves a pomocných sloves a vytváří složitá slova a výrazy. Kromě toho má systém pitch-accent, ve kterém může výška slabik změnit význam slova.

Jak se naučit japonský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Stanovte si realistické cíle: začněte stanovením dosažitelných cílů, jako je naučit se představit se, počítat do deseti a napsat základní abecedu hiragana a katakana.
2. Naučte se systém psaní: abyste mohli číst, psát a komunikovat v japonštině, musíte se naučit dvě fonetické abecedy, hiragana a katakana, a poté přejít na znaky Kanji.
3. Poslech a opakování: Procvičte si poslech a opakování japonských frází, počínaje jednoduchými slovy a postupně zvyšujte složitost. Pokuste se napodobit rytmus a intonaci mluvčího.
4. Používejte japonštinu co nejvíce: využijte každou příležitost používat japonštinu ve svém každodenním životě, abyste si byli jistější mluveným jazykem.
5. Přečtěte si japonské noviny a časopisy: Zkuste si přečíst noviny a časopisy v japonštině, abyste si zvykli na způsob, jakým je napsán, a na běžnou slovní zásobu.
6. Využijte technologii: Používejte aplikace a webové stránky, které vám pomohou naučit se jazyk, například Anki nebo WaniKani.
7. Seznamte se s kulturou: porozumění kultuře pomáhá porozumět jazyku, proto zkuste sledovat japonské filmy, poslouchat japonskou hudbu a pokud můžete, navštívit Japonsko.
8. Mluvte s rodilými mluvčími: mluvení s rodilými mluvčími pomáhá zlepšit vaši výslovnost a porozumění jazyku.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir