O Jazyce Kannadština

Ve kterých zemích se mluví Kannadským jazykem?

Kannadština je primárně mluvený ve státě Karnataka, Indie. To je také mluvené do určité míry v sousedních státech Andhra Pradesh, Telangana, Tamil Nadu, Kerala, Goa a Maharashtra. Kromě toho existují významné kannadsky mluvící diaspora komunity ve Spojených státech, Spojených arabských emirátech, Singapuru, Saúdské Arábii, Kataru, Austrálii a Velké Británii.

Jaká je historie jazyka kannadština?

Kannadština je Drávidský jazyk pocházející z indického státu Karnataka. Je to oficiální jazyk státu a jeden z klasických jazyků Indie. Jazyk lze vysledovat až k asi 900-1000 nl, kdy Karnataka vládl Badami Chalukyas. Během tohoto období bylo v kannadštině napsáno mnoho nápisů, což z něj činí jeden z nejstarších psaných jazyků v Indii. Vzhledem k tomu, že Chalukyové byli svrženi různými dynastiemi, jako jsou Rashtrakutas a Hoysalas, jejich příslušné jazyky ovlivnily moderní dialekt Kannadštiny. Během dynastie Vijayanagara vzkvétala kanadská literatura, přičemž Harihara a Raghavanka byli jedny z nejslavnějších literárních osobností té doby. V 19. století přinesla britská vláda do jazyka příliv anglických výpůjček, což je v moderní kannadštině patrné. Dnes je kannadština široce mluvená ve státě Karnataka a dalších částech jižní Indie.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k jazyku kannadština?

1. Kempegowda-vládce 16. století, který vedl oživení kanadské literatury a je považován za zakladatele moderní kanadské literatury.
2. Kuvempu-kanadský básník, romanopisec, dramatik a filozof 20.století. Je všeobecně považován za největší postavu kanadské literatury 20.století.
3. Pampa-byl kanadským básníkem z 11. století a je jedním z prvních známých indických autorů. Napsal nejdříve dostupnou epickou báseň v kannadština, Vikramarjuna Vijaya.
4. Muddana-byl to kanadský básník a dramatik ze 14. století. Napsal několik her a básní, které jsou považovány za mistrovská díla rané kanadské literatury.
5. Raghavanka-kanadský básník a autor z 11. století, považovaný za nejslavnějšího spisovatele éry Allama Prabhu. Byl také jedním z pěti významných básníků kanadské literární tradice.

Jaká je struktura kanadského jazyka?

Struktura Kannadštiny je poměrně složitá a skládá se z různých prvků, včetně harmonie samohlásek, slovesných časů a konjugací, deklinací podstatných jmen a zájmen, označení písmen, postpozic a mnoha dalších. Kannada má aglutinativní jazykovou strukturu, kde jsou slova tvořena kombinací různých morfémů (minimální významová jednotka). Každé slovo má více než jeden význam, což umožňuje velmi širokou škálu výrazů.

Jak se naučit jazyk Kannada nejsprávnějším způsobem?

1. Najděte si lektora. Mít zkušeného lektora Kannadštiny vám pomůže naučit se jazyk rychle a správně. Podívejte se online na zkušené lektory Kannada a vyberte si ten, který je pro vás nejvhodnější.
2. Použijte audiovizuální materiál. Videa, filmy, písně a další audiovizuální materiály jsou skvělými nástroji pro výuku jakéhokoli jazyka. Ujistěte se, že používáte materiál v kannadštině, protože bude mnohem snazší porozumět než materiál v jiném jazyce.
3. Ponořte se do jazyka. Zkuste se v kannadštině co nejvíce obklopit. Poslouchejte Rádio, čtěte knihy, Sledujte televizní pořady a konverzujte s lidmi v jazyce.
4. Praxe. Nejlepší způsob, jak se naučit jakýkoli jazyk, je praxe. Ujistěte se, že praktikujete to, co jste se naučili, tak často, jak je to možné. Vyhraďte si každý den určitý čas na procvičení Kannadštiny a také na nalezení dalších, se kterými můžete cvičit.
5. Vezměte třídy. Absolvování kurzů v kannadštině může být velmi prospěšné. Nejen, že se budete učit od zkušených učitelů, ale budete také moci cvičit s ostatními studenty ve třídě.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir